Baldur’s Gate 3 potrzebuje mnóstwo wolnego miejsca na dysku, ale nie zrobicie nawet preloadu

Baldur's Gate 3 ze świetnymi darmowymi prezentami dla graczy
Newsy PC

Larian poinformowało, że Baldur’s Gate 3 nie będzie dostępne do wcześniejszego pobrania przed premierą. Gra potrzebuje niestety mnóstwo wolnego miejsca.

Baldur’s Gate 3 to wielka gra. I to nie tylko pod względem tego, co oferuje, ale też, jeżeli chodzi o ilość potrzebnego miejsca na naszym dysku. Tytuł wymagać ma około 122 GB, co w tym przypadku akurat nie dziwi (w przeciwieństwie do podobnie masywnego Call of Duty). Gracze, którzy nie mogą doczekać się na premierę, niestety nie będą mogli się dobrze przed nią przygotować. Oznacza to, że nie będzie opcji pobierania plików wcześniej.

Baldur’s Gate 3 bez preloadu

Larian przez długi czas milczał w kwestii preloadu, a fani się niecierpliwili. Praktycznie każda wielka gra ma przed swoim debiutem możliwość wcześniejszego pobierania plików, ale nowy Baldur tego nie zaoferuje. Do tego w trakcie niedawnego wywiadu z itmeJP szef studia Swen Vincke przyznał, że sam nie ma pojęcia o tym, czy taka opcja się pojawi. Dość powiedzieć, że pozostawiło to wielu sfrustrowanych fanów bez odpowiedzi. Ta jednak nadeszła, ale na Steam.

Baldur’s Gate 3 zadebiutuje 3 sierpnia o godzinie 17:00 czasu Gent lub w innej niż belgijska, strefie czasowej […] Wcześniej nie będzie możliwości wstępnego pobrania gry.

– wyjaśnił Larian

Gracze nie są tym faktem zadowoleni. Niektórzy z nich postanowili jednak pójść jednak w dzień premiery do pracy, a dopiero następnego wziąć wolne. Też sprytnie. Cześć graczy zaczęła się również zastanawiać na temat kompatybilności zapisów z wersji wczesnego dostępu.

Pełna wersja gry waży około 122 GB. Należy pamiętać, że zapisane gry z wczesnego dostępu nie będą kompatybilne w momencie premiery; jednak zmieniło się tak wiele, że naprawdę warto zacząć od nowa.

– dodają deweloperzy

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania przed premierą – polecam zajrzenie do tekstu mojego redakcyjnego kolegi, w którym zebrał on wszystkie niezbędne informacje w jedno miejsce.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie