logo Sony PlayStation i Microsoft Xbox

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

PSN, Xbox Live czy Discord? Król awarii mógł być tylko jeden

Grupa ToolTester przeprowadziła badania dotyczące aplikacji użytkowych, które w ciągu 12 ostatnich miesięcy w USA zaliczyły najwięcej awarii. W TOP10 znalazły się m. in. PSN, Xbox Live czy Discord.

Nie powinno nikogo zdziwić, że to właśnie wymienione przed chwilą programy znalazły się tak wysoko w rankingu. W związku z trwającą pandemią zainteresowanie nimi w sporym stopniu się nasiliło, a szczególnie spędzamy więcej czasu przy samych grach. Z tego powodu szanse na przeciążenie serwerów również wzrosły. Kto zatem prowadzi w rankingu?

Na pierwszym miejscu jest Discord z łącznie 129 odnotowanymi awariami. Zaraz za nim znalazł się Steam, który, jak podaje GameRant, liczył się z trudnościami ze względu na wysokie zainteresowanie grą Cyberpunk 2077 w okresie jej premiery. Podium zamyka Instagram, który rzeczywiście i w ostatnich dniach lubił odmówić posłuszeństwa.

Discord, Steam, Instagram - aplikacje z największą liczbą awarii - infografika z TOP30
Źródło: ToolTester

Wracając do samych aplikacji związanych bezpośrednio z gamingiem w pojedynku między Xbox Live a PSN w pojedynku na odnotowane awarie wygrywa propozycja „zielonych”. System Microsoftu zaliczył 63 takie sytuacje, a alternatywa PlayStation o 14 mniej.

A Wam któraś z wymienionych aplikacji ostatnio napsuła krwi poprzez brak współpracy? Sam rzeczywiście ostatnio mogłem narzekać na Discord, choć zdarzało się to naprawdę sporadycznie. W innych programach tego nie odnotowałem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się