Avatar: Frontiers of Pandora jest już przeceniony. Słaba sprzedaż hitu Ubisoftu?

Avatar: Frontiers of Pandora - grsfika
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Zaskakująco szybko doszło do masowej przeceny gry Avatar: Frontiers of Pandora od Ubisoft. Nieźle przyjęta gra już teraz jest do kupienia w znacząco niższej cenie. A był to pierwszy tytuł tego wydawcy z domyślną ceną na poziomie 70 dolarów…

Avatar: Frontiers of Pandora do kupienia taniej

Avatar: Frontiers of Pandora to gra z otwartym światem osadzona w uniwersum popularnego Avatara. Ubisoft nie stworzył jednak typowego tytułu na bazie filmu, a całkiem ciekawą grę akcji z perspektywą z oczu bohatera. Tytuł od początku był porównywany do serii Far Cry i słusznie. Wiele z aspektów rozgrywki przypomina tę markę firmy, choćby ze względu na dużą mapę czy sam charakter rozgrywki. Nie brakuje eksploracji, strzelania, pozbywania się skupisk wrogów i tak dalej – to Ubi, wszyscy wiemy, o co chodzi.

Była to jednocześnie pierwsza gra tego wydawcy, która na premierę startowała z poziomu ceny wynoszącej 70 dolarów. Chociaż gra zdobyła pozytywne oceny w recenzjach, to wycena ta najwidoczniej była trochę na wyrost. Szybko rozpoczęto obniżkę cen, co widać po ofertach największych sklepów. Z okazji świąt w Amazonie czy podobnych sklepach gra zaczęła być wyceniania na 49 dolarów. Czy oznacza to słabe wyniki sprzedażowe?

Ubisoft oficjalnie nie pochwalił się oficjalnymi wynikami sprzedaży do tej pory, ale tak duża przecena sugeruje jedno. Liczby odbiegają od zakładanych, stąd przedświąteczna przecena na pudełkowe wydania gry. Co ciekawe, poniekąd podobna sytuacja miała miejsce tej jesieni, gdy nie poznaliśmy liczbowych dokonań Assassin’s Creed Mirage. W zamian za to Ubi pochwaliło się, iż premiera była ich najlepszym otwarciem na obecnej generacji konsol.

Przypominamy, że Avatar: Frontiers of Pandora pojawiło się na rynku 7 grudnia 2023 roku. Produkcja jest dostępna na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Tytuł da się również ograć w ramach abonamentu Ubisoft+.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie