Assassin's Creed Valhalla - Eivor

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Ubisoft, takie niespodzianki to my lubimy. Valhalla ze wsparciem jednej funkcji DualSense na PC

Assassin’s Creed Valhalla otrzymało wsparcie DualSense na PC. Ubisoft sprezentowało graczom PeCetowym bardzo sympatyczną niespodziankę.

Jak podaje VGC, pad od PS5 zyskał wsparcie jednej z nowości w Assassin’s Creed Valhalla na komputerach osobistych. Jeśli spróbujecie celować z łuku, spust w kontrolerze postawi Wam opór. Wszystko to oczywiście za sprawą adaptacyjnych triggerów.

Niestety, na tym na razie wsparcie dla pada się kończy. Adaptacyjne triggery to jedyna specjalna funkcja DualSense, która działa w Valhalli na PC. Niewykluczone jednak, że w przyszłości gra otrzyma też wsparcia dla funkcji haptycznych. Na razie adaptacyjne spusty muszą wystarczyć.

Sama nowość zapewne trafiła do gry Ubisoftu przy okazji którejś z nowszych aktualizacji.

Podobna sytuacja miała miejsce jakiś czas temu przy okazji premiery odświeżonego Metro Exodus na PC. Wówczas gra otrzymała wsparcie DualSense na PC jeszcze przed premierą portu na PS5. Tym razem sprawa wygląda odrobinę inaczej, bo Valhalla na PS5 jest praktycznie od początku, ale nadal sam fakt, że da się uruchomić funkcje DualSense w grze na PC dobrze wróży temu kontrolerowi. Miejmy nadzieję, że obsłużą je też kolejne produkcje.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się