Assassins Creed Valhalla PG

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Assassin’s Creed Valhalla – znamy rozmiar gry na PS5

Wiemy, ile zajmuje Assassin’s Creed Valhalla na dysku PS5. O dziwo, gra pomimo rozmiarów mapy nie nadwyręży dysku SSD konsoli Sony.

Nowa generacja konsol miała przynieść nie tylko lepszą jakość oprawy, ale też sporo udogodnień. Wiele osób myślało, że gry będą zajmować coraz więcej, czego świadectwem są chociażby rozmiary nowego Call of Duty. Nowy hit Activision waży około 135 GB na konsolach nowej generacji, ale najwyraźniej jest wyjątkiem w morzu nowych tytułów.

Dla porównania Demon’s Souls Remake zajmuje 66 GB, a Spider-Man: Miles Morales 55 GB. Co ciekawe, nie wszystkie nowe, wysokobudżetowe gry muszą zajmować nieprzyzwoicie dużo przestrzeni na dysku.

Assassin’s Creed Valhalla w wersji na PlayStation 5 zajmuje jedynie 16.5 GB, czyli niezwykle mało jak na produkcję z tak dużym, otwartym światem. Tak niewielki rozmiar zdecydowanie pozytywnie zaskakuje.

Źródło: PlayStationing

Warto wspomnieć, że Valhalla w wersji na PC waży około 50 GB. Nie do końca wiadomo czego zasługą jest tak malutki rozmiar gry na konsoli Japończyków, ale Ubisoft powinien podzielić się swoim sekretem z innymi deweloperami.

W obliczu stosunkowo niewielkich pod względem pojemności dysków SSD nowych konsol każdy gigabajt jest na wagę złota. Chyba nikomu nie widzi się ciągłe żonglowanie zainstalowanymi tytułami lub dokupywanie dodatkowego dysku do konsoli za prawie tysiąc złotych.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się