Assassin’s Creed Valhalla w 60 FPS i 4K na XSX. Ubisoft spełnił obietnicę

0 komentarzy

Recenzenci publikują pierwsze materiały z Assassin’s Creed Valhalla. Gra działa w 60 klatkach na sekundę na Xbox Series X i wygląda przy tym świetnie.

Pierwsi recenzenci i influencerzy mają już okazję grać w nową odsłonę Assassin’s Creed. Ubisoft obiecał, że gra będzie działać w jednocześnie 60 klatkach na sekundę i w rozdzielczości 4K, co wzbudziło w wielu graczach ekscytację.

Okazuje się, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Na Twitterze pojawił się krótki gameplay prezentujący Valhallę na Xbox Series X. Gra wygląda obłędnie i działa w obiecanych 60 FPS.

Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że materiał prezentuje zabawę w dość mało wymagających lokacjach. Ośnieżone szczyty i malutka wioska raczej nie mają szansy specjalnie przycisnąć konsoli.

Ciekawe, jak nowa generacja poradzi sobie z grą w bardziej zaludnionych miasteczkach. Choć specyfikacji XSX i PS5 nie można odmówić mocy, to 4K i 60 FPS w tak ładnej grze brzmi jak małe wyzwanie dla deweloperów. Mimo to, Ubisoft najwyraźniej stanął na wysokości zadania. Oby Valhalla działała równie dobrze nawet w tych bardziej wymagających momentach.

Dodatkowo Ubisoft zaprezentował graczom krótki zwiastun opowiadający o mitologii nordyckiej. Elementy fantastyczne stanowią spory element świata gry i nic dziwnego, że znalazło się dla nich miejsce w kampanii marketingowej.

Assassin’s Creed Valhalla zadebiutuje na rynku już 10 listopada. Gra będzie dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series. Premiera na PS5 odbędzie się w naszym kraju dopiero 19 listopada, kiedy to ukaże się nowa konsola Sony.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się