Nagie kobiety, narkotyki i skrajna brutalność. Tak Ubisoft powraca ze swoją słynną serią

Tylko dla dorosłych.

Assassin’s Creed Origins zadebiutuje 27 października na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Tytuł powraca na rynek po rocznej nieobecności i gracze mają wobec niego wysokie wymagania. Sam deweloper zaznacza, że nowa część znacznie się zmieni, włączając w to m.in. bardziej rozbudowany system walki.

Wygląda również na to, że nowe Asasyny będą jeszcze bardziej dorosłe od poprzednich części. Można tak wnioskować po opisie gry, jaki pojawił się na stronie Entertainment Software Rating Board, organizacji zajmującej się przyznawaniem grom kategorii wiekowych w Stanach Zjednoczonych. Assassin’s Creed Origins otrzymał znaczek Mature (dla osób powyżej 17 roku życia), czyli taki sam, jak poprzednie odsłony, lecz…

W grze zobaczymy nagość, co zostało jasno zaznaczona przez ESRB. Podczas rozgrywki rozwiążemy misje związane z domem uciech i prostytutkami. Przebywając w zamtuzie mamy obserwować częściowo scenę seksu, słysząc odgłosy rozkoszy. Kobiety będą natomiast przedstawione toples, a na ścianach przybytku znajdą się rysunki z aktami seksualnymi.

Ponadto na znaczek M dla Assassin’s Creed Origins wpłynęła skrajna brutalność niektórych scen, jak dziecko dźgnięte nożem czy śmiertelne pobicie przy pomocy kuli. Będzie również scena z jaskinią pełną krwi i ludzkich szczątek, a oprócz tego natkniemy się na używki, alkohol i wulgaryzmy.

Jakby nie patrzeć – nowe Asasyny zapowiadają się niezwykle brutalnie!

Ubisoft chce nam utrudnić granie w nowego Assassin’s Creed

Ubisoft podkreśla, że nowa część ma być trudniejsza i bardziej wymagająca jeśli chodzi o system walki – koniec starć, w których wystarczy bezmyślnie klikać w jeden guzik.

Walka w Assassin’s Creed: Origins opiera się na nowym systemie, gdzie do dyspozycji będziemy mieli dwa rodzaje ataków (lekki oraz ciężki), za pomocą których stworzymy combosy. Gracz będzie mógł robić uniki, parować ciosy przeciwników i korzystać z tarczy. Różni wrogowie będą wymagali różnego podejścia do walki. Oponentów też ma być więcej, by walka stanowiła dla gracza coś więcej niż w poprzednich odsłonach. W grze pojawią się również bossowie. Nasz bohater podczas zadawania ciosów będzie ładował adrenalinę, która po uwolnieniu pozwoli nam zadać bardzo mocne uderzenie. Nie zapominajcie też, że asasyn dysponuje łukiem i zestawami różnych strzał!

Assassin’s Creed: Origins pojawią się też areny (opcjonalne), od małych placów do ogromnego koloseum, gdzie będziemy mogli sprawdzić nasze bojowe możliwości. Na niektórych arenach powalczymy określonym rodzajem broni, w innych będziemy mogli korzystać ze wszystkiego, co mamy pod ręką. Każda arena ma posiadać ponadto swojego szefa – największego osiłka, który nie będzie prostym wyzwaniem.

Imponujący świat Assassin’s Creed Origins na filmie w 4K

Jak obiecuje Ubisoft, Origins ma mieć najbardziej rozbudowany świat ze wszystkich gier z serii Assassin’s Creed. Zawierać ma wiele ciekawych miejsc do zwiedzania i sprawiać, że gracz ma mieć zawsze coś nowego do odkrycia.

Poniżej prezentujemy Wam wideo w 4K, które warto zobaczyć. Świat w Assassin’s Creed Origins wygląda świetnie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.