Dalibyście się nabrać na taki fake’owy filmik? Jest jeszcze… koszulka

Kolejne przecieki dotyczące wielkiej serii od Ubisoftu.

Można przypuszczać, że zanim deweloper oficjalnie ujawni nadchodzącą część Assassin’s Creed, o grze będziemy wiedzieć naprawdę sporo dzięki sukcesywnie pojawiającym się w sieci przeciekom.

Oczywiście nie wiadomo, czy wszystkie niepotwierdzone informacje są prawdziwe i do czasu prezentacji gry trzeba podchodzić do ploteczek z dużym dystansem. Pokazuje to najświeższy przeciek, który jest naprawdę nieźle wykonanym fake’m. Chodzi o filmik, który pokazuje 30 sekund z trailera, mającego pojawić się na targach E3 2017. Materiał wygląda wiarygodnie, lecz jak się szybko okazało, to fałszywka wykonana przez grafika posługującego się na Twitterze pseudonimem Cosmografik. Poniżej możecie zobaczyć jego owoc pracy. Dalibyście się nabrać?

Kolejny przeciek jest już raczej prawdziwy, choć wiadomo, że nie możemy za niego ręczyć. To zdjęcie koszulki Assassin’s Creed pochodzące z sieci sklepów GameStop. Widzimy na niej grafikę z głównym bohaterem gry, którego imię brzmi Bayek (lub Ba Yek).

Postać posiada łuk oraz tarczę, czyli ekwipunek znany z wcześniejszych przecieków. Na głowie asasyna widzimy słynny kaptur, a w tle skarabeusza, który kojarzy się z Egiptem, co również wpisuje się w starsze przecieki mówiące o tym, że tytuł przeniesie nas we wspomniany region świata.

Ashraf Ismail, reżyser Assassin’s Creed 4: Black Flag, skwitował koszulkę na Twitterze krótko: Fajny t-shirt. Lecz czy prawdziwy? Tego nie wiemy, przecież każdy może wykonać sobie grafikę i nadrukować nawet na skarpetkach.

Czekamy zatem na oficjalny krok ze strony Ubisoft i prezentację Assassin’s Creed: Origins! (podtytuł również pochodzi z przecieku)

Assassin’s Creed: Origins

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.