Wszystko o nowym Assassin’s Creed w jednym miejscu

Podczas targów E3 firma Ubisoft ogłosiła prace nad najnowszą częścią serii Assassin’s Creed o podtytule Origins.

Gra w polskiej wersji językowej (napisy) trafi do sprzedaży w dniu 27 października 2017 roku na konsole Xbox One, Xbox One X, PlayStation 4 Pro, PlayStation 4 oraz komputery PC.

Przez ostatnie cztery lata, pracownicy studia Ubisoft Montreal, odpowiedzialni za grę Assasin’s Creed IV Black Flag, pracowali nad nowym rozdziałem opowiadającym historię Asasynów. W grze Assassin’s Creed Origins gracze trafią do starożytnego Egiptu, jednego z najbardziej tajemniczych miejsc w historii ludzkości, które miało wpływ na dalsze dzieje wielu cywilizacji. Kontrolując postać Bayeka, zwanego obrońcą Egiptu, będą mogli odkryć sekrety ukryte w cieniu wielkich piramid, zapomniane legendy, tajemnice ostatnich Faraonów, a także zawartą w utraconych hieroglifach, prawdziwą historię o początkach bractwa Asasynów.

Data premiery Assassin’s Creed Origins – 27 października 2017

Assassin’s Creed Origins wprowadza do serii nowe elementy rodem z gier RPG-akcji, w których gracze mogą rozwijać swoją postać Asasyna tak jak tego chcą – w wybranym przez siebie kierunku. Nowy system walki zapewnia możliwość atakowania wielu przeciwników jednocześnie, a także używania unikatowych broni w starciach z wybranymi, potężnymi oponentami. W zupełnie nowy sposób rozwiązano misje fabularne, które będą oferować dowolność w sposobie oraz kolejności ich rozwiązywania. Każda z nich będzie opowiadać jakąś historię. Zobrazowany w grze Egipt stanowi różnorodne miejsce do eksploracji. Gracze zwiedzą pustynne piaski Sahary, pełne życia oazy, pożeglują po wodach Morza Śródziemnego, zwiedzą krypty i grobowce Gizy. Wszędzie tam będą mogli zmierzyć się z różnorodnymi przeciwnikami, wliczając w to dzikie zwierzęta.

Edycje specjalne Assassin’s Creed Origins

Wraz z zapowiedzią Assassin’s Creed Origins, ujawniono zawartość edycji Deluxe i Gold. W edycji Deluxe nabywcy dostaną do dyspozycji grę, mapę świata oraz ścieżkę dźwiękową, a także cyfrowy pakiet Deluxe, na który składać się będzie między innymi, ekskluzywna misja Zasadzka na morzu oraz trzy dodatkowe punkty umiejętności, aby móc udoskonalić początkowe zdolności asasyna.

Assassin’s Creed Origins – edycja Deluxe

Gra w edycji Gold, prócz zawartości z edycji Deluxe, będzie posiadać przepustkę sezonową na wszystkie rozszerzenia i pakiety wyposażenia do Assassin’s Creed Origins.

Klienci, którzy zdecydują się zamówić Assassin’s Creed Origins przez jej premierą, otrzymają dodatkową misję – Sekrety pierwszych piramid, dzięki niej odkryją sekrety konstrukcji pierwszych piramid i tajemnice spoczywające w ich wnętrzach.

Assassin’s Creed Origins – edycja Gold

Walka w Assassin’s Creed Origins

Przebudowany system walki

Dzięki nowemu systemowi walki, starcia w Assassin’s Creed Origins zostały całkowicie przeprojektowane, kładąc większy nacisk na obszary trafień i zajęcie pozycji niż na oparte na refleksie animacje, co zapewnia o wiele większą kontrolę nad każdą potyczką. A ponieważ twoi przeciwnicy też dysponują nieznaną wcześniej swobodą, musisz o wiele większą uwagę niż kiedykolwiek wcześniej przykładać do umiejętności ustawiania się i planowania ataków.

Oprócz odświeżonego systemu walki, w grze pojawia się także wskaźnik adrenaliny, który pozwala gromadzić energię w walce i zadawać niszczycielskie ciosy kończące.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

Rodzaje uzbrojenia

BROŃ CIĘŻKA

Zacznij nabierać krzepy – to ciężkie uzbrojenie może ocalić ci życie, o ile tylko zdołasz je unieść. Dzięki solidnemu zasięgowi i potężnym obrażeniom, oręż tego typu świetnie nadaje się do powalania przeciwników. Lub do przecinania ich na pół, jeśli ktoś woli.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

MIECZE

Waga i konstrukcja tego rodzaju oręża od klasycznego zestawu miecz plus tarcza, aż po miecze dwuręczne, czyni go idealnym rozwiązaniem w zwarciu, gdy szybko trzeba zadać poważne obrażenia. Korzystanie z miecza jedno- lub dwuręcznego umożliwi ci też tworzenie niepowtarzalnych kombinacji i zadawanie ciosów kończących, więc mądrze wybieraj swoją broń.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

BROŃ DRZEWCOWA

Jeśli potrzebujesz umiarkowanie szybkiej broni do walki na dystans, wybierz buławę lub włócznię i ruszaj w miasto. Niezależnie od tego, czy będziesz zadawać wrogom rany cięte czy kłute, obrażenia mogą przejść twoje najśmielsze wyobrażenie, zwłaszcza jeśli będziesz się rozwijać wraz ze swoim orężem.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

ŁUKI

Łuk to ważny element twojego arsenału, który pozwala ci swobodnie przechodzić z walki w zwarciu do walki na dużym dystansie. Masz do wyboru szeroki wachlarz łuków, które w różny sposób wpływają na twoje umiejętności w zakresie walki dystansowej, od trafnie nazwanego Łuku Wojownika — który pozwala wystrzelić kilka strzał jednocześnie — aż po wyborowy Łuk Drapieżcy, ktory pozwala zmieniać trajektorię strzał w locie.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

TARCZE

Od kilku zbitych na krzyż desek, aż po pięknie zdobione dzieła sztuki płatnerskiej, tarcze, które znajdziesz w trakcie swoich wędrówek, umożliwią ci parowanie ataków bezpośrednich, pozwolą zdzielić przeciwnika prosto w łeb, albo wyłapać wystrzeloną w twoim kierunku strzałę, którą później możesz dorzucić do własnego kołczanu. W świecie gry aż roi się od tarcz, więc znajdź taką, która dobrze będzie do ciebie pasowała i naucz się wprawnie nią posługiwać.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

Stopień rzadkości uzbrojenia

Przemierzając Starożytny Egipt natkniesz się na niezliczone ilości oręża, a każda sztuka broni będzie charakteryzowała się innym stopniem rzadkości oraz siłą. Są trzy stopnie rzadkości broni od zwykłej, poprzez rzadką, aż po legendarną. Niezależnie od tego, czy walczysz zwykłą buławą, czy zaawansowanym łukiem wyborowym, każda broń ma swoje mocne strony i charakterystyki, które mają znaczący wpływ na twój styl gry. Im rzadszą zdobędziesz broń, tym większą przewagę zapewni ci ona w walce.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

Zadania i misje w Assassin’s Creed Origins

Nowy system zadań

Assassin’s Creed Origins ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko opowieść o początkach Bractwa. W trakcie swoich wędrówek zaangażujesz się w mnóstwo złożonych, budzących emocje i zapadających w pamięć historii, które tworzą szerszy obraz świata i zamieszkujących go ludzi. Możesz ukończyć tylko wątek fabularny lub zanurzyć się w zadania poboczne.

Misje można wykonywać w dowolnej kolejności, a każda z nich ma do zaoferowania własne tło fabularne oraz cele do zrealizowania i nie jest w żadnym stopniu podobna do innych.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins
Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

Nowy system SI

Dzięki nowemu systemowi sztucznej inteligencji, świat Assassin’s Creed Origins jest bardziej responsywny i dynamiczny niż kiedykolwiek wcześniej.

Każda postać zachowuje się w indywidualny sposób, zgodny z jej celami i potrzebami, budzi się, gdy musi, wędruje ulicami, jeśli ma na to ochotę, a po zmierzchu udaje się na spoczynek. Postaci niezależne żyją we własnym rytmie, więc gdy tropisz jakiś cel, nie zawsze będzie on czekał tam, gdzie się go spodziewasz. Dziś może być w innym mieście, a jutro tuż pod twoim nosem.

Ponieważ postaci w świecie gry są bardziej inteligentne, nigdy nie wiesz, kiedy i gdzie natkniesz się na ważne cele, groźnych bandytów, czy nawet walczące ze sobą frakcje, które nie będą zwracały na ciebie uwagi. Świat gry jest pełen życia; nawet wałęsające się tu i ówdzie hipopotamy mogą zaatakować cię znienacka, albo zaszarżować w pełnym pędzie. A jaki będzie twój wpływ na świat Starożytnego Egiptu, zależy wyłącznie od ciebie.

W grze pojawia się też nowy wachlarz przeciwników, w tym także nowi bossowie, z których każdy charakteryzuje się niepowtarzalnym stylem walki.

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins
Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

Źródło: Ubisoft

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.