Ubisoft pokazał sporo nowych gier Assassin’s Creed, ale ma jeszcze jedną w przygotowaniu

Ubisoft pracuje nad jeszcze jedną grą z cyklu Assassin's Creed
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Ubisoft niedawno ujawnił sporo nowości dla fanów marki Assassin’s Creed. Wśród nich zabrakło jednak jednej gry – projektu Assassin’s Creed Nexus.

Niedawno Ubisoft zorganizowało wydarzenie, na którym nie brakowało emocji. Deweloperzy pokazali na nim pięć kolejnych projektów ze świata Assassin’s Creed – Mirage, Red, Hexe, do tego mobilne Jade oraz grę wieloosobową. Jednocześnie zapewnili, że nie zamierzają męczyć graczy i nie każde kolejne AC będzie wielkim RPG-iem na dziesiątki godzin.

W tym wszystkim zabrakło najwyraźniej jeszcze jednej gry z uniwersum. Znany insider Tom Henderson na Insider Gaming wyjaśnia, że chodzi o projekt AC Nexus. Ma to być gra VR, która pozwoli nam nieco dosłowniej wcielić się w asasyna. O samym tytule słyszeliśmy już wcześniej, gdy grę oficjalnie zapowiedziano.

Henderson zauważa, że wedle jego źródeł, projekt ten znajduje się w znacznie bardziej zaawansowanym stadium niż inne tytuły. Dlatego też dziwnym wydaje się niezaprezentowanie go na ostatnim Ubisoft Forward. Istnieje jednak szansa, że doczekamy się pokazu na zbliżającym się wydarzeniu poświęconym grom VR. W końcu Ubi pracuje nad paroma takimi pozycjami.

Samo AC Nexus ma umożliwić nam robić niemal wszystko to, co znamy z pełnoprawnych gier z serii, ale w przestrzeni VR. Tytuł ponoć gwarantuje 16 misji, które rozgrywać będziemy znanymi nam już postaciami (Ezio, Connor czy Cassandra). Oznacza to niemal dosłowne grzebanie w kieszeniach NPC-ów, wspinanie się po budynkach, likwidacje, a nawet znane wszystkim skoki wiary.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie