Jeden “wycieknięty” screen z Assassin’s Creed Mirage pobudził całą społeczność fanów

Assassin's Creed Mirage będzie miało mikropłatności
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Assassin’s Creed Mirage będzie kolejną grą singleplayer, która docelowo oferować ma mikropłatności. Potwierdza to nowy przeciek.

Znany leaker gier Ubisoftu o pseudonimie jOnathan kolejny raz wrzucił na Twittera wcześniej niewidziane materiały z gry. Tym razem chodzi o jednego screena, ale za to jakiego! Oczywiście potwierdza on, że w grze znów znajdą się mikropłatności.

Assassin’s Creed Mirage to (prawie) powrót do korzeni

Ubisoft już wcześniej obiecywał, że AC Mirage to powrót do korzeni cyklu. Z pewnością będzie się dało to odczuć w samej rozgrywce – potwierdzają to nawet ostatnie filmy z gry. Do tego przygoda nie zabierze nam z życia setek godzin. Wynika więc z tego, że faktycznie nie będzie to opasłe RPG na setki godzin, a nieco bardziej skradankowa gra akcji.

Mimo jednak powrotu do dawnych idei cyklu Ubi nie zamierza przestać oferować graczom mikrotransakcji. Te nie są raczej niczym zaskakującym ani szczególnie dotkliwym. Ot, chyba się już każdy przyzwyczaił. Co nie znaczy, że część graczy na Reddicie nie szczędzi słów, aby opisać swój stosunek do tego typu “atrakcji”. Z opublikowanego przez insidera screena jednoznacznie wynika, że ponownie gracze będą mogli wydawać dodatkowe pieniądze np. na skiny do postaci.

Najwięcej osób czuje się zbulwersowanych dlatego, że mówimy o grze singleplayer. To jednak również nie jest dziś niczym zaskakującym. Niektórzy gracze wiedzieli, że tak będzie. “Jeśli myśleliście, że Ubisoft zrobi coś inaczej, to czas pozbierać mózg z podłogi i wbić go z powrotem do czaszki” – kąśliwie twierdzi jeden z internautów. “Oczekiwany. To tytuł AAA. Nie wiem, dlaczego ludzie wciąż się dziwią, skoro to udany model biznesowy” – pisze inny.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie