Armored Warfare: nowym rywalem dla World of Tanks!


Obsidian Entertainment celuje tym razem w rynek free to play.

Tytuł będzie więc bezpośrednią konkurencją produkcji studia Wargaming.net. Nie pokierujemy w niej jednakże czołgami z czasów II wojny światowej, lecz produkowanym współcześnie sprzętem. Gra będzie darmowa, przy czym nie zabraknie mikropłatności.

Pozycja powstaje w oparciu o najnowocześniejszą wersję silnika graficznego CryEngine, co przełoży się na obfitująca w detale oprawę wizualną. Rzecz jasna rdzeniem rozgrywki będzie prowadzenie potyczek na polach bitewnych, na których znajdować będzie się wiele obiektów podatnych na zniszczenie.

Ważnym aspektem będzie również zakup nowszych czołgów bądź pojazdów opancerzonych, a także ulepszanie posiadanych przez nas maszyn. Produkcja ma zawierać kilka trybów rozgrywki, które umożliwią zarówno rywalizację z innymi graczami jak i kooperację. Tytuł został zapowiedziany jedynie na PC, a już teraz oficjalnej stronie istnieje możliwość zapisania się do wersji beta.

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.