Apple podnosi ceny w App Store. Zmiana dotknie również Polski

Apple - logo
Mobile Newsy

Apple potwierdza, że ceny zakupów aplikacji i mikropłatności zostaną zwiększone. Podwyżka dotknie wielu krajów, w tym Polski.

Zmiana wejdzie w życie już 5 października i doświadczą jej mieszkańcy wielu krajów, w tym regionów korzystających z waluty euro. Warto jednak wspomnieć, że ceny subskrypcji z możliwością automatycznego odnawiania nie zostaną podwyższone.

Już 5 października 2022 r. ceny aplikacji i zakupów w aplikacjach (z wyłączeniem subskrypcji z możliwością automatycznego odnawiania) w App Store wzrosną w Chile, Egipcie, Japonii, Malezji, Pakistanie, Polsce, Korei Południowej, Szwecji, Wietnamie i na wszystkich terytoriach używających waluty euro. W Wietnamie podwyżki te odzwierciedlają również nowe regulacje dotyczące pobierania i odprowadzania przez Apple stosownych podatków, którymi są podatek od wartości dodanej (VAT) oraz podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) według stawek wynoszących odpowiednio 5%.

– informuje Apple

Opublikowane przez Apple dokumenty wskazują, że podwyżki będą dość zauważalne. Najniższa standardowa cena zakupu wyniesie 5,99 zł – pełną tabelę z nowymi cenami znajdziecie w tym miejscu.

Niedawno zapowiedziana linia smartfonów iPhone 14 również doczekała się wyższych cen od swoich poprzedników. Ceny sprzętu firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo rosną i szkoda, że podwyżka dotknie również aplikacji.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie