Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Andrzej Sapkowski i spór z CD Projekt: „Pieniądze nic teraz dla mnie nie znaczą”

Twórca Wiedźmina przyznaje, że spór z CD Projekt jest już poza jego kontrolą i zdecydowanie go przerósł.

Andrzej Sapkowski był pod wielkim wrażeniem najnowszego zwiastuna serialu Wiedźmin od Netflix, choć jak sam przyznaje, wcześniej nie interesował się zbytnio tym, co dzieje się z jego postacią poza książkami.

Nie dbam o to, co dzieje się z moją postacią w kinie lub w innych mediach, choć oczywistym jest, że Wiedźmin jest moją postacią i zawsze będzie moją postacią – podkreśla pisarz w wywiadzie dla włoskiego serwisu Sugarpulp.

Andrzej Sapkowski odniósł się również do trwającego sporu z CD Projekt, w którym autor Wiedźmina domaga się od polskiej spółki 60 mln zł. Szczegóły przedstawialiśmy w tej wiadomości.

Jeśli chodzi o spory prawne z CD Projektem, mogę tylko powiedzieć, że to wszystko wyszło poza moją kontrolę, stało się zbyt duże. Dodam też, że teraz, na tym etapie mojej kariery, pieniądze nic dla mnie nie znaczą – podkreśla twórca Wiedźmina.

Pisarz został również zapytany o swoja pracę, a konkretnie o to, czy uważa się za artystę. – Nie wiem, jak odróżnić rzemieślnika od artysty, ale jedno jest pewne, jestem artystą. Jestem pieprzonym artystą! Tak jak Leonardo namalował Mona Lisę, tak ja tworzę swoje książki – odpowiada Andrzej Sapkowski.

Pamiętajcie, że premiera serialu Wiedźmin została wyznaczona na 20 grudnia. Netflix udostępni tego dnia wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się