Nie, analityk nie potwierdził że PlayStation chce przejąć From Software. Nie dajcie się nabrać

PlayStation i Elden Ring od From Software
Newsy PS4 PS5

W sieci pojawiają się artykuły głoszące, że znany analityk potwierdził, że PlayStation ostrzy sobie zęby na From Software. Nie jest to jednak prawda.

Branżowy analityk i szef Kantan Games (firmy zajmującej się doradztwem dotyczącym rynku gier wideo), Serkan Toto, opublikował wpis, w którym wspomniał o plotkach mówiących o przejęciu From Software przez Sony. Niektóre serwisy informacyjne rzuciły się na temat twierdząc, że sam Toto stwierdził, że Sony chce przejąć twórców Elden Ring. Toto nie wspomniał ani słowem, że jego zdaniem takie przejęcie jest możliwe. Nie odniósł się też do wiarygodności wspomnianych plotek. Po prostu stwierdził fakt, że takowe doniesienia hulają po sieci, a potem przedstawił krótką historię studia.

Czy powyższa sytuacja oznacza, że PlayStation z całą pewnością nie przejmie From Software? Absolutnie nie – w dobie konsolidacji branży gier nie możemy wykluczać praktycznie żadnej możliwości. Co więcej, studio odpowiedzialne za serię Dark Souls to dość prawdopodobny kandydat do przejęcia. Uznawanie powyższego wpisu Serkana Toto za jakąkolwiek poszlakę w typowaniu kolejnego zakupu Sony to jednak spora nadinterpretacja. Zresztą sam Toto rozwiał wszelkie wątpliwości.

Niektórzy ludzie wściekają się na mnie, ponieważ uważają, że ten wątek o From Software sugeruje, że przewiduję, iż Sony rzeczywiście ich kupi.
Niesamowita psychologia czy po prostu brak umiejętności czytania?

– napisał Serkan Toto na Twitterze

Przejęcia mają to do siebie, że najczęściej wiedzą o nich tylko nieliczni przedstawiciele zainteresowanych firm. Jeśli któreś wyciekają, to zazwyczaj na krótką chwilę przed oficjalnym ogłoszeniem. Nawet jeśli jakikolwiek informator dowie się o dużym zakupie Sony lub Microsoftu przed czasem, to albo otrzyma dość szczątkowe informacje (na przykład bez nazwy przejętego studia), albo nie poinformuje o tym swoich odbiorców, aby nie wpakować źródła wieści w kłopoty – oczywiście zdarzają się wyjątki. Wszystkie szczegółowe doniesienia na temat zakupów dużych firm należy przyjmować z dystansem.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie