Amazon kupił Twitch.tv za prawie miliard dolarów

Jednak to nie Google stało się posiadaczem tej popularnej wśród graczy platformy.

Twitch.tv to ogromny serwis, która pozwala śledzić rozgrywkę na żywo. W ostatnich latach docenili go nie tylko twórcy amatorzy różnego rodzaju letsplay’ów, ale także sami producenci gier, którzy za jego pośrednictwem często organizują konferencje i pokazy.

Teraz okazuje się, że serwis został przejęty przez Amazona. Wcześniej spekulowało się, że to Google pokieruje Twitch.tv. Nic bardziej mylnego. Najnowsze informacje na ten temat przynosi The Wall Street Journal. Amazon na ten cel przeznaczył według amerykańskiego dziennika aż 970 milionów dolarów. Transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Jaki los spotka Twitch.tv dzięki tej transakcji? Otóż całkiem prawdopodobne jest, że Amazon będzie chciał poprzez ten serwis promować na przykład Amazon Game Studios, czyli własne studio produkujące gry. Zapewne jednak o konkretnych celach dowiemy się niebawem. Niemożliwe, aby tak wielka firma jak Amazon, przez dłuższy czas ukrywała plany rozwoju, zwłaszcza że setki inwestorów giełdowych czeka właśnie na tego rodzaju informacje. My jako gracze również.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet