Zapłać 500 złotych i otrzymaj losową kartę graficzną. Zaskakujący pomysł Amazon

amazon paczka z kartami graficznymi (1)
PC Technologie

Japoński oddział Amazon postanowił w dość dziwny sposób podejść do katastrofalnej sytuacji na rynku podzespołów. Oferują „mystery boxy” zawierające losowe karty graficzne.

Na przypale albo wcale, prawda?

Losowa karta graficzna w Amazon

Kojarzycie wszelkie „mystery boxy”? W ramach pojedynczej opłaty możemy dostać paczkę zawierającą różnego rodzaju przedmioty, dobrane losowo – gadżety, gry, akcesoria do domu czy nawet sosy BBQ (to akurat w USA, rzecz jasna). Dokładnie tego typu usługę oferuje klientom japoński oddział Amazon.

Pomysł w zamyśle brzmi świetnie. Oto na specjalnej stronie produktu możemy nabyć paczkę-niespodziankę z kartami graficznymi. Przyjdzie nam za nią zapłacić dość sporo, bo 14 000 jenów (prawie 490 zł). To, co dzieje się później – pozostaje w rękach losu i pracowników firmy.

Specyficzny pomysł jest swego rodzaju odpowiedzią na klientów głodnych najnowszych podzespołów. Tak, jak na całym świecie, także i w Japonii panuje posucha w związku z dostępnością (i ceną!) nowych kart graficznych. Być może pomysł na losowanie paczek wśród klientów jest więc całkiem sensowny, choć z pewnością dla samego Amazona. Entuzjaści PC gamingu raczej powinni ostudzić swoje oczekiwania.

Jaka jest szansa, że najnowsza generacja generowania obrazu pojawić się może w takiej paczce? Minimalna, bo jakieś 2 proc. Dwukrotnie lepiej jest w przypadku nieco starszych RTX z serii 2000, ale to też niewiele. Decydując się na „mystery box”, klient raczej powinien oczekiwać karty sprzed wielu lat, która nie przyda mu się na nic więcej, niż tylko na pokazanie pulpitu Windowsa. Mimo wszystko podziwiam pomysł.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie