Znamy czas rozgrywki Alone in the Dark Remake. Zapowiada się krótko, lecz jest jedno “ale”

Alone in the Dark Remake - oto czas rozgrywki | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Twórcy Alone in the Dark Remake poinformowali o docelowym czasie przejścia kampanii. 8 godzin to niby niewiele, ale trzeba to pomnożyć przez dwa.

Nowa wersja kultowego Alone in the Dark zapowiada się absolutnie fantastycznie – mówimy w końcu o “dziadku” survival horrorów i niezwykle ważnym z perspektywy gamingowej historii tytule. Wygląda na to, że produkcja wystarczy nam na całkiem sporo, o ile… przejdziecie ją dwa razy.

Alone in the Dark Remake – znamy czas rozgrywki

Wiemy już, że doczekamy się wielu zmian względem oryginału, a w głównych rolach zobaczymy znane hollywoodzkie gwiazdy. Tym samym gracze mają do wyboru dwie postacie – Emily Hartwood i detektywa Edwarda Carnby’ego. Na samym początku każdy wybierze, kim chce grać. W najnowszym poście na Steam twórcy zdradzili, że aby poznać całą historię, gracze muszą przejść grę dwa razy.

Jeśli nie spieszysz się z przejściem głównego wątku fabularnego, rozgrywka zajmie około 8 godzin, ale pamiętaj, że będziesz potrzebować co najmniej dwóch rozgrywek, aby przejść całą historię (jedną jako Edward, drugą jako Emily).

– informuje Pieces Interactive

Wygląda więc na to, że kampania Edwarda i Emily będzie się różnić. W praktyce to dobra wiadomość, bo dzięki temu gracze będą mogli liczyć na nawet 16 godzin rozgrywki. Na ten moment nie wiemy, jak drastyczne zmiany czekają nas przy drugim przejściu, ale wygląda na to, że twórcy inspirowali się przy tym choćby Resident Evil 2 Remake. To akurat dobra wiadomość, bo Capcom zadbał o naszpikowaną wciągającą rozgrywką kampanię, którą także trzeba było przejść dwukrotnie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie