0 komentarzy

Pierwsze recenzje Alan Wake Remastered. Obudź się, Alan, jest sukces

Alan Wake Remastered ma premierę dopiero jutro, jednak już teraz w sieci pojawiają się pierwsze recenzje gry. Średnia ocen na ten moment nie pozostawia wątpliwości – warto powrócić do spowitego mrokiem świata.

Zgaduję, że w niedługim czasie dostaniemy pierwsze oficjalne wieści o kontynuacji świetnej produkcji od Remedy. Zanim to nastąpi, przyjrzymy się recenzjom odświeżonego wydania „jedynki”.

Pierwsze recenzje Alan Wake Remastered

Pierwsze recenzje dotyczą wersji na Xbox Series X|S i PlayStation 5. Posiadacze sprzętu od Sony pierwszy raz mają do czynienia ze światem wykreowanym przez pisarza horrorów. Czy warto było tyle czekać? Okazuje się, że tak. Średnia ocen w serwisie Metacritic wersji na XSX/XSS wynosi 84/100 (10 opinii w momencie pisania tego newsa), a PS5 szczyci się wynikiem 81/100 (23 opinie).

Redaktor VGC (nota 4.5) chwali poprawioną grafikę i wciąż dostarczający dużo frajdy gameplay. IGN (7/10) zauważa, że odświeżone wydanie to świetny powód do zagrania dla tych, którzy nigdy nie mieli okazji trafić do Bright Falls. Rozgrywka, jak się okazuje, wytrzymała próbę czasu, choć nawet w 2010 roku daleko jej było do ideału.

Najmniej entuzjastycznie do gry podszedł redaktor serwisu Push Square, wystawiając produkcji notę 6/10. Chwali on soundtrack i poprawioną grafikę, ale zauważa, że gameplay jest już nieco przestarzały. Nie da się ukryć, że nawet w 2010 roku Alanowi dostawało się za nieco męczące i frustrujące tempo akcji, które czasami rzucało na nas zbyt wielu przeciwników.

Najnowsza produkcja od Remedy jest tak naprawdę odświeżonym wydaniem ciepło przyjętej gry z 2010 roku (na Xbox 360) i 2012 (PC). Przez te wszystkie lata gra poradziła sobie naprawdę nieźle. Niemniej deweloperzy wskrzesili swój tytuł, ulepszając grafikę i rozdzielczość. Warto przy tym zaznaczyć, że mechaniki rozgrywki nie doczekały się praktycznie żadnych zmian, dlatego wady „oryginału” widoczne są także dziś.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się