Alan Wake 2 i tajemnica sceny po napisach końcowych. O co w niej chodzi?

Alan Wake 2
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Alan Wake 2, pozostawia fanów z dreszczem emocji i mnóstwem niewyjaśnionych pytań. Zaskakujące zakończenie gry otwiera drzwi do tajemniczego świata, odsłaniając intrygujące niuanse i nierozwiązane wątki fabularne. Specyficzna scena rzuca nowe światło na pewną śmierć, ujawniając, że była ona kluczowym elementem misternego planu mającego uwolnić Alana z Mrocznego Miejsca.

Alan Wake 2 i jedna z wielu tajemnic

Jeżeli nie chcecie spoilerować sobie rozgrywki, lepiej zrezygnujcie z czytania poniższego newsa. Warto zrobić to dopiero po ukończeniu wątku fabularnego gry!

Okazuje się bowiem, że śmierć Alice w Alan Wake 2 była starannie sfingowana. To z kolei część planu, którego celem było uwolnienie Alana z Mrocznego Miejsca. W scenie po napisach końcowych możemy zobaczyć nagranie wideo, na którym Alice wyjaśnia szczegóły swojego planu oraz konieczność ukrycia przed Scratchem, inwazyjnym bytem, swojego prawdziwego losu.

Okazuje się, że ostatecznie Alice nie popełniła samobójstwa.

Kobieta serię wydarzeń, które mają na celu zniszczenie Scratcha, fizycznej manifestacji Mrocznej Istoty (która wtargnęła do ciała Alana). Sprytny plan zakłada wprowadzenie w błąd samego głównego bohatera, aby Scratch nie odkrył prawdy. To spięcie narracyjne rzuca nowe światło na całą historię i ukazuje genialną intrygę, jaką twórcy gry przygotowali dla swoich graczy.

„To nie jest pętla, to spirala” staje się kluczowym motywem, reprezentującym nie tylko powolny postęp Alana, ale także strukturę gry. Alan Wake 2 wyróżnia się inteligentną konstrukcją, w której powtarzające się elementy tworzą pętle. Każda iteracja jest nieco inna, tworząc efekt spiralny. To zabieg stylistyczny, choć również głębsza metafora. Sugeruje zarówno zstępowanie w otchłań, jak i wznoszenie się ku zbawieniu.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie