Alan Wake 2 zajmie sporo miejsca. Poznaliśmy rozmiar gry

Alan Wake 2 coraz bliżej. Dobre wieści o remake'u Maxa Payne'a
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Już na dniach na rynku ukaże się oczekiwana przez wielu produkcja Remedy Entertainment. Alan Wake 2 zaskoczy nie tylko wymaganiami sprzętowymi, ale również rozmiarem. Gra zajmie sporo miejsca na dysku, mimo że jest to tytuł oferujący jedynie doświadczenie dla pojedynczego gracza. Pora przyszykować swoje SSD, bo nadchodzi ogrom plików do ściągania.

Alan Wake 2 – znamy rozmiar gry

Pierwsze recenzje dopiero się ukażą, podobnie jak możliwość pobrania gry na dyski pecetów i konsol. Mimo tego znamy już rozmiar produkcji, którą będziemy ściągać na swoje urządzenia. Jak podano na twitterowym profilu PlayStation GameSize, Alan Wake 2 zajmie całkiem sporo miejsca. Znajdą się oczywiście większe gry, jednak pamiętajmy, że mowa o produkcji nastawionej na poznawanie historii w trybie dla jednego gracza — nastawionej, a w zasadzie skupionej wyłącznie na tym. Gra zajmie ponad 79 gigabajtów:

Już jutro będzie można przedpremierowo zaopatrzyć się w pliki gry tak, aby w dniu publikacji móc od razu przejść do gry. Trzeba przyznać, że gra do małych nie należy, ale i tak mogło to wyglądać zdecydowanie gorzej. Większe emocje z pewnością wzbudziły wymagania sprzętowe, które niedawno trafiły do sieci.

Pierwszym, co rzuca się w oczy w kontekście wymagań, jest oczywiście zestaw zalecanych kart graficznych. Tak naprawdę bez CPU na poziomie kart z rodziny RTX nie ma po co odpalać gry, a nawet model 2060 wystarczy zaledwie na uruchomienie gry na minimalnych ustawieniach. Jeżeli zależy wam na optymalnych ustawieniach i rozgrywce w 60 klatkach, to niezbędny okaże się RTX3070 lub Radeon RX 6700 XT.

Jeżeli czekacie na Alan Wake 2, to warto sprawdzić najważniejsze informacje przed premierą. Opisaliśmy co nieco na temat samej gry, w tym również zmianę kierunku rozgrywki względem poprzedniczki, jak i samą historię. Tak, abyście wiedzieli, o co w tej grze chodzi.

Premiera gry już 27 października. Nowy Alan Wake ukaże się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Co ważne, nie wybierajcie się po ten tytuł do okolicznego elektromarketu. Gra na wszystkich platformach będzie dostępna wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie