Alan Wake 2 bez 60 fps? Posiadacze tej konsoli będą zawiedzeni

Alan Wake 2 może być horrorem idealnym. Szkoda, że jest ich tak mało
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Najnowsze dzieło Remedy Entertainment ukaże się na kilku konsolach, w tym na najtańszym urządzeniu obecnej generacji. Okazuje się, że Xbox Series S najpewniej nie będzie w stanie wyświetlić gry w 60 klatkach na sekundę. Alan Wake 2 tryb wydajności zaoferować ma jedynie na PS5 i XSX.

Twórcy gry Alan Wake 2 oficjalnie poinformowali, że na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X gracze będą mogli skorzystać z trybu wydajności. Oznacza to, że produkcja będzie mogła być uruchomiona w 60 klatkach na sekundę. Większa liczba wyświetlanych obrazków to jednak opcja, która została zarezerwowana dla mocniejszych konsol.

Zobacz też: Ile godzin ma nowy Alan Wake?

Co w takim razie z Xbox Series S? Jak można wywnioskować z przekazu Remedy, posiadacze tej konsoli będą musieli zadowolić się jedynie standardowym i domyślnym trybem 30 fps. Bez wątpienia i tak obędzie się bez wodotrysków. To nie pierwszy raz, gdy deweloperzy z Remedy Entertainment mają problemy ze słabszą konsolą Microsoftu. Komplikacje pojawiły się jeszcze przy okazji portu gry Control. Przyznano wówczas, że prace obfitowały w różnego rodzaju trudności.

Gra od Remedy to z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych premier. Od debiutu jedynki minęło wiele lat, a druga odsłona ma oferować jeszcze więcej mroku i survivalu. Druga część przygód Alana Wake’a ukaże się na rynku już 27 października 2023 roku. Produkcja będzie dostępna na PC, PlayStation 5, Xbox Series X oraz S.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie