Gracze wściekli na Remedy za Alana Wake’a 2. “Jak zabić mój hype na grę”

Alan Wake 2 bez edycji pudełkowej. Fani wściekli na twórców
Newsy PC PS5 Xbox Series

W oficjalnej sekcji FAQ dotyczącej gry Alan Wake 2 przeczytamy, iż najnowszy tytuł od Remedy nie ukaże się w wersji fizycznej. Gracze czują się olani.

Wiecie, że dziś mało kogo obchodzą pudełkowe edycje gier? Tak, wiem – też je lubię. Dziś jednak zdecydowana większość tytułów na PC ukazuje się wyłącznie w cyfrowych sklepach czy platformach z grami. Niektóre tytuły AAA nie dostają nawet pudełek, co jednoznacznie pokazuje koniec pewnej ery. Teraz jednak i gracze konsolowi czują się zagrożeni. Alan Wake 2 nie ukaże się w pudełku na żadną platformę, co twórcy jednoznacznie tłumaczą w sekcji FAQ na stronie gry.

Po pierwsze, duża liczba konsol przestawiła się wyłącznie na format cyfrowy. Można kupić Sony PlayStation 5 bez napędu dysków, a Xbox Series S Microsoftu jest konsolą wyłącznie cyfrową. Wydawanie nowoczesnych gier wyłącznie w wersji cyfrowej nie jest niczym niezwykłym. Po drugie, niewydawanie płyty pomaga utrzymać cenę gry na poziomie 59,99 USD / 59,99 EUR, a wersję na PC na poziomie 49,99 USD / 49,99 EUR. Wreszcie, nie chcieliśmy dostarczać produktu na płycie, który wymagałby pobrania gry – nie sądzimy, aby to również zapewniło wspaniałe wrażenia.

– czytamy na stronie produkcji

Muszę przyznać, że ma to wiele sensu. Kupowanie pudełka na półkę to jedno, ale kupowanie pudełka z karteczką z kodem w środku czasami zakrawa na kuriozum, choć dziś jest całkowicie normalne. No i ceny – gra na PC będzie kosztować naprawdę niewiele, bo mniej od 200 zł. Na konsole możemy liczyć na koszt zapewne rzędu 200-250 zł, co również nie jest dzisiejszym “nowym standardem”. Mimo to gracze, dość zaskakująco, wieszają psy na twórcach.

Gracze krytykują twórców Alan Wake 2

“No cóż, wygląda na to, że ominę to, a byłem naprawdę podekscytowany” – krytykuje jeden z graczy na Twitterze. “Jak zabić mój hype na grę w kilku akapitach… Mogli skontaktować się z Limited Run lub czymś podobnym i przynajmniej dać nam opcję fizyczną, nawet jeśli oznaczało to zapłacenie nieco więcej” – grzmi inny. Podobnych komentarzy jest sporo, co zadziwia, skoro dziś wydania fizyczne nie są aż tak popularne. Nawet mnie to nie denerwuje, a jeszcze jakiś czas temu głośno stałem murem za pudełkami.

Osobiście jestem w stanie to zrozumieć, choć obstawiam, że wydanie fizyczne ewentualnie i tak się pojawi – choćby za sprawą Limited Run. Będzie jednak mocno ograniczone, więc zapewne wyprzeda się na pniu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie