Aktualizacja PS5 do pobrania. To może być reakcja Sony na zablokowane konta PSN

Aktualizacja PS5
Newsy PS5

Po niedawnych zgłoszeniach graczy odnośnie niesłusznych banów, pojawiła się nowa aktualizacja PS5. System otrzymał update, a na liście zmian widzimy punkty dotyczące bezpieczeństwa.

Nowa aktualizacja PS5 została oznaczona numerem 23.02-08.40.00 i bardzo możliwe, że jest ona szybką reakcją na sytuację, jaką branżowe media opisywały kilkanaście godzin temu. Przypominam, że użytkownicy konsol PlayStation zgłaszali zablokowane konta PSN. Bany otrzymywano bez powodu. Losowi gracze po prostu nagle tracili dostęp m.in. do swojej cyfrowej biblioteki gier. Więcej o sprawie przeczytacie w naszej wczorajszej wiadomości.

Choć skala problemu nie jest znana, wygląda na to, że sytuacja była na tyle poważna, iż postanowiono niezwłocznie się ją zająć. Bo jak wyjaśnimy wypuszczenie łatki dotyczącej bezpieczeństwa systemu dosłownie chwilę po nagłośnieniu problemu?

Aktualizacja PS5 – ile waży, co zmienia i wprowadza

Na oficjalnej stronie PlayStation, w zakładce dotyczącej systemu PS5, opublikowano listę zmian dla nowej wersji softu. Prezentuje się ona następująco:

  • Wprowadziliśmy pewne poprawki bezpieczeństwa do oprogramowania systemu.
  • Poprawiliśmy wydajność i stabilność oprogramowania systemu.
  • Poprawiliśmy wiadomości wyświetlane na niektórych ekranach i użyteczność tych ekranów.

Plik z nową wersją systemu waży około 1.2 GB. Zmiany możemy podejrzeć również z poziomu konsoli podczas procesu aktualizacji. Oto zrzut ekranu:

aktualizacja-ps5
Aktualizacja PS5

Dajcie znać, czy zauważyliście jeszcze jakieś inne zmiany po zainstalowaniu nowej aktualizacji na swojej konsoli PlayStation 5.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie