Gymy zamknięte przed wielką burzą. Ujawniono gigantyczne zamiany w Pokemon GO!

Gymy zamknięte przed wielką burzą. Ujawniono gigantyczne zamiany w Pokemon GO!
Filmiki z gier Mobile Newsy Polecamy!

Studio Niantic przedstawiło nadchodzącą aktualizację Pokemon GO, która będzie największą z dotychczasowych. Update całkowicie przebuduje Gymy oraz wprowadzi kooperacyjne walki z bossami. Do czasu wprowadzenia zmian, wszystkie Gymy pozostają zamknięte.

Siłownie nie będą już opierały się na prestiżu oraz treningach. Zamiast tego mają zawierać sześć stałych slotów, które można wypełnić Pokemonami zespołu kontrolującego dane miejsce. Stworki nie mogą się przy tym powtarzać, zatem chodzi o sześć odmiennych poksów. Ponadto przeciwne drużyny będą walczyć z pokemonami w takiej kolejności, w jakiej zostały one przydzielone do Gymu.

Kiedy przydzielimy jakiegoś Pokemona do Siłowni, wyświetlony zostanie liczniki jego motywacji, który z czasem będzie spadał, a więc nasz podopieczny będzie łatwiejszy do pokonania w bitwie. Aby przywrócić motywację poksa, będziemy mogli karmić go specjalnymi jagodami. W przypadku, gdy Pokemon straci całą motywację i nie zostanie pokonany w walce, opuści Gym i powróci do swojego Trenera. Inną nowością będą odznaki, które będziemy mogli zdobywać w Gymach.

Aktualizacja Pokemon GO to również nowa funkcja Raid Battle. W każdym Gymie pojawi się licznik odmierzając czas do wielkiej walki. Kiedy dobije on do zera, z wielkiego jaja wykluje się boss, którego będziemy mogli pokonać w kooperacyjnej walce z innymi Trenerami.

Aby dostać się do raidu, należy jednak posiadać specjalny bilet. Raz dziennie zgarniemy jedną przepustkę za darmo odwiedzając Gym, lecz jeśli będziemy chcieli otrzymać kolejne tej samej doby, trzeba będzie za nie zapłacić (ceny nie podano).

Do walki z bossem może stanąć maksymalnie 20 Trenerów i jeśli zdołamy pokonać go w ciągu pięciu minut, będziemy mogli zdobyć super mocne Pokemony. Za pokonanie bossa zgarniemy też rzadkie cukierki, złote jagody czy dwa rodzaje maszyn. Rzadkie cukierki to tajemnicze słodycze, które po użyciu na poksie przekształcają się w Cukierek Pokemona. Złote jagody zwiększają z kolei naszą szansę na złapanie stworków spotkanych na wolności oraz pomogą odbudować motywację poksów osadzonych w Gymach. Wspomniane maszyny nauczą Pokemonów szybkiego ataku lub ładowanego ataku.

Kiedy to wszystko dostaniemy? Niantic zapowiada, że wkrótce rozpoczną się testy beta aktualizacji Pokemon GO. Do czasu udostępnienia update’u wszystkie Gymy pozostają zamknięte!

Aktualizacja Pokemon GO – najważniejsze zmiany:

  • Gymy nie będą już opierały się na prestiżu oraz treningach;
  • Każdy Gym otrzyma sześć slotów na Pokemony kontrolujące punkt;
  • Odznaki w Gymach;
  • Raid Battle, czyli kooperacyjne walki z bossami;
  • Nowe przedmioty.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie