Rockstar podpatruje Ubisoft i zapowiada ciekawą nowość. Przed tym duża aktualizacja

Nowa aktualizacja trybu sieciowego GTA V zapowiedziana.

Rockstar przedstawia GTA Online: Przemyt, czyli aktualizację wnoszącą do świata Los Santos kolejne nowości. Tym razem akcja przeniesie nas w przestworza. Oprócz tego deweloper ujawnia nowy tryb wyścigów, który od razu skojarzy się Wam z nadchodzącym The Crew 2 od Ubisoftu, gdzie będziemy śmigać samochodami, pływać oraz latać na zmianę w ramach jednego toru.

Zaczynamy jednak od Przemytu. Ta aktualizacja zostanie udostępniona graczom 29 sierpnia, czyli w najbliższy wtorek.

Jak czytamy na stronie Rockstar Games Social Club:

Aktualizacja nawiązuje do jednego z pierwszych klasyków Rockstar Games (gry Smuggler’s Run) i otwiera korytarze powietrzne nad Los Santos i hrabstwem Blaine, a także udostępnia wiele okazji zarobkowych i wprowadza nowe samoloty, śmigłowce czy ultralighty. Można nimi transportować nielegalny towar i na nowe sposoby likwidować konkurencyjne gangi.

Przemyt to ogromny wachlarz nowych, modyfikowalnych statków powietrznych, które idealnie nadadzą się do każdej misji, a także przepastne hangary do składowania nowych maszyn. Te nieruchomości funkcjonują także jak bazy wypadowe podczas przemytniczych misji. Działalność koordynuje Nerwowy Ron, a wspomaga go mechanik Charlie, który dobrze zaopiekuje się każdą kolekcją egzotycznych samolotów.

Kolejną nowością zapowiedzianą przez Rockstar są wyścigi z transformacją, które płynnie przeniosą nas na drogi, fale i w przestworza.

Rockstar podkreśla, że wyścigi GTA Online przejdą kolejną transformację dzięki złożonym torom, które wymagają bezbłędnego poruszania się w powietrzu, na wodzie i lądzie.

Nowe i strategicznie rozmieszczone punkty kontrolne natychmiastowo zmienią klasę pojazdu, aby dostosować go do kolejnego odcinka toru, co zaskutkuje dynamicznymi wyzwaniami, którym należy stawić czoło, by zasłużyć na flagę w szachownicę.

Na poniższym screenie możecie zobaczyć, jak skuter – po przejechaniu przez punkt kontrolny – zamienia się w samochód.

GTA Online

W grze zawitają nowe statki powietrzne z ogromnym wyborem modyfikacji. Pojawi się także kilka nowych pojazdów czterokołowych oraz nowe tryby adwersarza i okolicznościowe wydarzenia, m.in. na Halloween, Święta i nie tylko.

Źródło: Rockstar Games Social Club, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.