Aktualizacja DOOM wprowadza nowe tryby. Na weekend specjalny bonus za granie w sieci

Bethesda opowiada o nowym oraz planowanym dodatku do DOOM.

Deweloper nadal wspiera DOOM‘a, wypuszczając dzisiaj kolejną aktualizację gry, zawierającą dwa nowe tryby dla wielu osób. Exodus to tryb przejęcia flagi, ale nieco ulepszony – bazy i flagi wciąż się bowiem przemieszczają. Sektor to tryb typu „przejmij i utrzymaj”, w którym gracze rywalizują w celu przejęcia kontroli nad różnymi strefami. Dłuższe utrzymanie obszaru pod kontrolą to więcej punktów na koncie. Oba tryby można rozegrać na istniejących oraz przyszłych mapach – tłumaczy Bethesda na swojej oficjalnej stronie.

Update wzbogaca również SnamMapa o nowe możliwości: Wśród nich znajdzie się personalizowane koło broni, aby gracze mogli przenosić i wybierać różne rodzaje broni, tak jak w kampanii; możliwość ustawienia atrybutów platform skokowych, którym będzie można zmienić zasięg, szybkość i kierunek; 30 zupełnie nowych piekielnych modułów; rozszerzona lista broni; nowy grywalny demon – antropokub; a także wiele innych ulepszeń centrum społeczności, edytora i procedur logicznych.

Szczegółowa lista zmian z dzisiejszej aktualizacji zostanie udostępniona na początku przyszłego tygodnia.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie szykuje Bethesda. Deweloper ogłasza pierwszy DOOM’owy weekend z podwójnymi punktami doświadczenia, który startuje już dzisiaj (29 lipca) i potrwa do niedzieli (31 lipca). Jeśli chcesz w końcu odblokować ten wymarzony pancerz albo zdobyć kolejny szczebel, w ten weekend koniecznie zagraj w DOOMa w trybie dla wielu osób – zachęca producent.

Bethesda informuje również, że w przyszłym tygodniu (od 5 sierpnia) udostępni pierwsze wieloosobowe DLC premium – Unto the Evil. Pakiet zawiera trzy nowe mapy w trybie dla wielu osób, zupełnie nowego grywalnego demona, żniwiarza, nową broń (pistolet UAC EM), minę kinetyczną, personalizowany robo-pancerz, nowe moduły hakerskie, drwiny i nie tylko. Cała zawartość Unto the Evil jest zgodna z istniejącymi mapami i trybami.

Jednocześnie z dodatkiem Unto the Evil zadebiutuje nowa funkcja PartyPlay. Jak działa? Jeśli nie posiadasz DLC premium, a pojawia się mapa, której nie posiadasz, ale jesteś obecnie w imprezie z graczem, który kupił DLC, możesz grać dalej. I odwrotnie – jeśli posiadasz pakiet DLC premium, każdy z twojej imprezy może grać na mapach z DLC, o ile tylko gra z tobą – tłumaczy deweloper.

DOOM czeka na kolejne aktualizacje

Bethesda informuje, że obecnie pracuje ciężko nad bardziej zręcznościowym trybem punktowania, z rankingami dla graczy, którzy chcą sprawdzać swoje umiejętności na mapach kampanii. Dodatkowo w planach są kolejne tryby – jeszcze tego lata pojawi się między innymi długo wyczekiwany deathmatch. Do tego aktualizacje, DLC premium i bezpłatne funkcje oraz zawartość SnapMap. Zatem jak sami widzicie, jest na co czekać!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

16 Shares
Share16
+1
Tweet