Aktualizacja do PS Vita wyłączy mapy. Koniec również z YouTube

Łatka pogarszająca już w marcu.

Z konsoli PS Vita usunięta zostanie aplikacja dla map oraz YouTube – informuje Sony. Już dzisiaj (28 stycznia) aplikacja YouTube zniknie z PS Store, więc nie będzie możliwości jej pobierania. Jeśli jednak macie ją na swojej konsolce, możecie oglądać filmiki z YouTube poprzez aplikację do 20 kwietnia tego roku. Po tym terminie koniec.


Oznacza to, że od 21 kwietnia będziemy mogli oglądać materiały na YouTube jedynie poprzez przeglądarkę handhelda. – Wciąż będziesz mógł używać YouTube poprzez aplikację „Przeglądarka” i będziesz miał dostęp do twoich danych YouTube takich jak playlisty i kanały – tłumaczy Sony. Będziemy musieli oczywiście zalogować się na konto Google.

PS Vita pożegna się również z mapami. – Wszystkie funkcjonalności aplikacji „Mapy” oraz niektóre funkcje aplikacji „near” zostaną wyłączone wraz z nową aktualizacją systemu PS Vita planowaną na marzec 2015 – czytamy na oficjalnej stronie PlayStation.

Uściślono, że po wspomnianej aktualizacji near nie będzie w stanie wskazać adresu lokalizacji i wyświetlić map. Podobnie jak przy YouTube, tak i tutaj wciąż będzie możliwość z korzystania z Google Maps poprzez aplikację Przeglądarka na PS Vita.

Nawet jeśli nie pobierzecie aktualizacji, mapy i near i tak znikną. – Funkcjonalności zostaną wyłączone w marcu 2015 – tłumaczy Sony.

No cóż, to kolejny mały krok do powolnego uśmiercenia PS Vity. Coś jeszcze może uratować ten system?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet