FIFA 21 - piłkarz

Aktualizacja 1.16 do FIFA 21. Pełna lista zmian, poprawek i nowości

1 komentarz

Aktualizacja 1.16 do FIFA 21 zawitała na serwerach gry. Electronic Arts naprawiło wiele błędów i udoskonaliło rozgrywkę w swojej produkcji.

Najnowsza FIFA nie miała łatwego startu. Gra zebrała na starcie mocno mieszane oceny i do dziś budzi wiele kontrowersji. Wciąż jest zresztą pełna błędów i zyskała właśnie kolejną aktualizację. Zmienia ona całkiem sporo i wprowadza wiele poprawek bugów. Dodatkowo znalazło się miejsce na kilka mniejszych nowości.

Aktualizacja 1.16 do FIFA 21 – zmiany w trybach Kariery i Ultimate Team

Ultimate Team:

 • Gdy wcześniej zablokowana grupa celów została odblokowana, mogła nadal być wyświetlana jako zablokowana, dopóki gracz nie opuścił i ponownie nie wszedł do FUT.
 • Obliczenia nagrody za umiejętności w postaci monet FUT w bitwach drużynowych na koniec meczu nie zawsze były wyświetlane poprawnie. Był to tylko problem wizualny i nie miał wpływu na obliczenia.
 • Po wyświetleniu drużyny kapitana w lobby kooperacyjnym, modele graczy w tle mogły pozostać na ekranie nawet podczas przechodzenia przez inne menu.
 • W niektórych przypadkach filtry wyszukiwania na karcie Stadion w Rynku Transferowym wyświetlały tekst zastępczy.
 • Czasami w menu Stadionu wyszukiwanie przedmiotów mogło być filtrowane według piłek, a nie właściwej kategorii przedmiotów.
 • W niektórych sytuacjach flagi tłumu nieprawidłowo wyświetlały grafikę zastępczą.
 • Tylko na PlayStation 4 i Xbox Oneusunięto literówkę znalezioną w elemencie piosenki po strzeleniu gola.

Tryb Kariery:

 • Kwalifikacje do Azjatyckiego Pucharu Kontynentalnego nie działały poprawnie.

Aktualizacja 1.16 do FIFA 21 – zmiany w trybie Volta, FIFA Online i ogólne

Volta:

 • W Squad Management, element UI Chemistry zawodnika obecny na awatarach nie wyświetlał poprawnej wartości.
  Był to tylko błąd wizualny i nie miał wpływu na obliczenia składu. FIFA Online

FIFA Online:

 • Tylko na PlayStation 4 i Xbox One – podczas uzyskiwania dostępu do ekranu ustawień prywatności z menu głównego, tytuł mógł ładować się w nieskończoność.
 • Drużyna Soccer Aid była niepoprawnie dostępna do użycia w Sezonach Online.
 • Ogólne poprawki oraz ulepszenia audio i wizualne

Poprawki ogólne, wideo i audio:

 • Dodano opcję Input Overlay do zakładki Visual znajdującej się w ustawieniach gry. Gdy jest włączona, nakładka na dane wejściowe wyświetla na ekranie wizualizacje, które pozwalają graczom zobaczyć, jakich przycisków użyli w grze i jak są one przetwarzane podczas meczów online.
  Input Overlay można skonfigurować na trzy różne sposoby:
  Only: na ekranie wyświetlana jest grafika jednego kontrolera bezprzewodowego, który wyświetla wejścia wykonane w meczu.
  Only + Online Response: na ekranie są wyświetlane dwie grafiki kontrolera bezprzewodowego, na których są wyświetlane zarówno dane wejściowe wprowadzone lokalnie przez gracza, jak i dane wejściowe przetworzone przez centrum danych gry FIFA i sieć.
  Wyłączone: nakładka jest wyłączona.
 • Zaktualizowano niektóre zestawy, tablice reklamowe, piłki, buty, flagi, odznaki i portrety 2D.
 • Dodano 8 nowych Starheads i 3 klasyczne Starheads

Rozwiązano następujące problemy:

 • Tylko na PlayStation 4 i Xbox One – Skill Games nie wyświetlały prawidłowych instrukcji, gdy grało się w nie z niestandardowymi mapowaniami sterowania.

Aktualizacja powinna być już dostępna na wszystkich platformach. Jeśli polujecie akurat na FIFA 21 w dobrej cenie, to zapraszamy na nasz dział z promocjami. Piłkarska produkcja od EA jest tam dość częstym gościem.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się