Powstaje nowa wersja Akademii Pana Kleksa. Kto zagra główną rolę?

Akademia Pana Kleksa
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Wiadomo już, kto zagra główną rolę w nowej wersji filmu Akademia Pana Kleksa. Zaplanowano też zmiany w stosunku do oryginalnego tekstu.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej ujawniono, który z polskich aktorów zastąpi po latach Piotra Fronczewskiego w roli Ambrożego Kleksa. Wiadomo już, że w charakterystycznego profesora wcieli się Tomasz Kot. Reżyserią produkcji zajmie się Maciej Kawulski (Jak zostałem gangsterem, Jak pokochałam gangstera). Twórcy mają ponadto w planach kilka zmian; jedną z największych jest fakt, iż zamiast głównego dziecięcego bohatera pojawi się… bohaterka. Adaś zamieni się zatem w Adę. Zagra ją Antonina Litwiniak. W rolach pozostałych uczniów mają wystąpić dzieci z różnych krajów świata.

Oryginalna Akademia Pana Kleksa powstała w 1946 roku w formie książki napisanej przez Jana Brzechwę. W ten sposób pisarz zapoczątkował zresztą całą serię, kontynuowaną później w dwóch kolejnych tytułach. Historia opowiadała o 12-letnim Adasiu, który trafił do tytułowej akademii razem z innymi chłopcami. W nietypowej szkole przeżywał równie nietypowe przygody; z ogródka przy akademii odwiedzał inne bajki, raz udało mu się trafić również do psiego raju.

Książka otrzymała już jedną adaptację filmową. W 1984 roku światło dzienne ujrzała polsko-radziecka koprodukcja z Piotrem Fronczewskim w głównej roli. Scenariuszem i reżyserią zajął się wówczas Krzysztof Gradowski. W późniejszych latach powstały również dwie kontynuacje, choć żadna z nich nie stała się tak popularna jak pierwsza część serii.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy spodziewać się premiery nowej wersji Akademii. Już w czerwcu natomiast ruszą zdjęcia do filmu; początkowo ekipa będzie kręcić w Norwegii.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie