CEO CD Projekt RED odchodzi? Adam Kiciński podjął decyzję, idą zmiany w spółce

Adam Kiciński
Newsy

Do końca 2024 roku Adam Kiciński planuje zrezygnować z funkcji członka zarządu CD Projekt RED. Po tym czasie chce móc kandydować na członka rady nadzorczej. Jak widać, w firmie nadciągają duże zmiany na najwyższych szczeblach.

Adam Kiciński poinformował w swoim oświadczeniu, że zamierza zrezygnować z pełnienia funkcji członka zarządu CD Projekt RED. Zmiana nastąpi pod koniec przyszłego roku. Wszystko po to, aby prezes mógł kandydować na członka rady nadzorczej w 2025 roku. Z wiadomości można wyczytać, że Kiciński chce zrezygnować i się wycofać — w rzeczywistości nadal ma zamiar wspierać spółkę, choć z innej pozycji.

Jak sam przyznał w oświadczeniu, “Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że moją długoterminową intencją jest dalsze wspieranie rozwoju Spółki, z pozycji członka Rady Nadzorczej Spółki”. Poza tym, od przyszłego roku nastąpią duże zmiany w podziale obowiązków na najwyższych szczeblach spółki CD Projekt RED. Kiciński będzie pełnić rolę dyrektora ds. strategii (Chief Strategy Officer), a Adam Badowski będzie dyrektorem wykonawczym (Chief Executive Officer). Chociaż będzie działać wspólnie z Michałem Nowakowskim (do tej pory Chief Commercial Officer, czyli dyrektor ds. sprzedaży).

Wiemy już o zmianach personalnych, a sama firma również miała co nieco do przekazania w ostatnich dniach. Chodzi o wyniki sprzedaży gry Cyberpunk 2077. Druga duża marka w historii studia sprzedała się jak do tej pory w 25 milionach egzemplarzy. Najwięcej, bo aż 18 milionów sprzedano w ciągu pierwszych 4 miesięcy. Co ciekawe, rozeszły się również 3 miliony kopii najnowszego dodatku, czyli Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie