7 najlepszych premier gier na obecny tydzień

The Beast Inside

Odpalając The Beast Inside wcielimy się naprzemiennie w dwóch bohaterów – kryptoanalityka Adama i tajemniczego Nicolasa. Gracz zmierzy się z mroczną zagadką morderstwa, która od 100 lat pozostaje niewyjaśniona. Strach, paranoja i wojenne realia dwóch odległych epok to elementy, które stanowić mają o mrocznym charakterze gry.

Gra powstaje pod skrzydłami polskiego studia Illusion Ray, które zaznacza, że The Beast Inside ma nas zaskoczyć nie tylko fabułą, lecz również zachwycić oprawą.

– Głównym celem jest wykreowanie historii nieustannie trzymającej gracza w napięciu, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że naszą główną inspiracją są filmy takie jak Wyspa Tajemnic Martina  Scorsese czy gry pokroju Silent Hill, Amnesia i ResidentEvil 7 ­– mówi Łukasz Smaga, założyciel Illusion Ray.– Zależy nam na klimacie i na najwyższej jakości. Wykorzystanie fotogrametrii, umożliwiającej wiarygodne odwzorowanie rzeczywistości, było więc oczywistym wyborem, chcemy zatrzeć granice pomiędzy światem realnym, a historią The Beast Inside, jeśli taka granica w ogóle istnieje…

  • Platformy: PC, PS4, Xbox One
  • Data premiery na PC: 17 października (wersje konsolowe planowane na 2020 rok)
  • Producent: Illusion Ray
  • Wydawca: Movie Games

Na piątej stronie ostatnie chwile tajemniczej cywilizacji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.