12 premier gier na obecny tydzień. Będzie co robić!

12 premier gier na obecny tydzień. Będzie co robić!
Polecamy Premiery gier Premiery tygodnia

Tym razem zestawienie premier gier na obecny tydzień obejmuje najciekawsze naszym zdaniem produkcje, które wypłyną na rynek w dniach od 21 do 27 maja. Zaczynamy od dobrze rokującego, lecz niestety – zgodnie z pierwszymi recenzjami, które pojawiły się już w sieci – póki co obfitującego w błędy techniczne State of Decay 2. Mamy jednak nadzieję, że popremierowe patche poprawią sytuację i zabawa z zombiakami nabierze większych rumieńców.

State of Decay 2

Premiera State of Decay 2 została zaplanowana na 22 maja tego roku na konsoli Xbox One oraz komputerach PC wyposażonych w Windows 10. Microsoft zdecydował się jednak udostępnić klucze recenzenckie znacznie wcześniej. Dzięki temu w sieci wylądowało już kilkadziesiąt opinii o grze.

Serwis Metacritic zebrał już 49 recenzji State of Decay 2 w wersji na Xbox One oraz 14 recenzji, które powstały w oparciu o komputerową edycję gry. W przypadku konsoli, średnia ze wszystkich ocen wynosi 68/100, a jeśli chodzi o pecety, tutaj mamy niewiele wyższą średnią – 69/100.

Nie jest źle, lecz do ideału trochę zabrakło. Zacznijmy jednak od pozytywnych aspektów gry, o których wspominają recenzje State of Decay 2. Gra jest chwalona przede wszystkim za niezły klimacik i duży świat, znacznie większy niż w poprzedniku. Lokacja nie jest przy tym pusta i oferuje sporo aktywności. Dochodzi do tego satysfakcjonująca walka i – jak pisze serwis IGN – strach przed permanentną śmiercią bohatera.

Sielankę psuje powtarzalność i błędy techniczne. Misje fabularne nie grzeszą oryginalnością, a bugi potrafią zirytować – samochody blokujące się na elementach otoczenia to jeden z przykładów. Dochodzi do tego niezbyt duże zróżnicowanie terenu, problemy z optymalizacją.

W grze State of Decay 2 Twoja baza to nie tylko miejsce na nocleg dla ocalałych. To Twoja świątynia zapewniająca ochronę przed bezwzględnymi zombie grasującymi po ulicach. To punkt dowodzenia, w którym przygotowywane są najlepsze strategie. I najważniejsze – to miejsce, które możesz nieustannie zmieniać i usprawniać zgodnie z własnym upodobaniem, by zapewnić sobie przetrwanie w niebezpiecznych czasach. Niewielka miejscowość w Ameryce, rok temu. Umarli powstali z grobów, a cywilizacja upadła. Nawet wojsko nie było w stanie zatrzymać zombie. Ludzkość jest na skraju zagłady. Musisz zebrać tych, którym udało się przetrwać, stworzyć społeczność, ocalić pozostałości cywilizacji i przetrwać w ekstremalnych warunkach. W State of Decay 2 dodano również najbardziej oczekiwaną przez społecznośc graczy funkcję rozgrywki pomiędzy platformami Xbox One i Windows 10. Wybudujesz strażnicę czy stworzysz ogród? Szpital czy może warsztat? Jak zorganizujesz ten niewielki skrawek cywilizacji wyszarpnięty z apokaliptycznego chaosu? Jak długo uda Ci się przetrwać?

  • Platformy: PC, PS4
  • Data premiery: 22 maja
  • Producent: Undead Labs
  • Wydawca: Microsoft

Na drugiej stronie oczekiwana gra na PS4.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie