Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

12 premier gier na obecny tydzień. Będzie co robić!

Kolejny tydzień maja przynosi ze sobą sporą dawkę premier zarówno dla fanów strzelanin, jak i innych gatunków. W naszym zestawieniu znajdziecie ciekawie zapowiadającą się grę przygodową, trochę sportu, a nawet jeden tytuł na PlayStation Vita.

Tym razem zestawienie premier gier na obecny tydzień obejmuje najciekawsze naszym zdaniem produkcje, które wypłyną na rynek w dniach od 21 do 27 maja. Zaczynamy od dobrze rokującego, lecz niestety – zgodnie z pierwszymi recenzjami, które pojawiły się już w sieci – póki co obfitującego w błędy techniczne State of Decay 2. Mamy jednak nadzieję, że popremierowe patche poprawią sytuację i zabawa z zombiakami nabierze większych rumieńców.

State of Decay 2

Premiera State of Decay 2 została zaplanowana na 22 maja tego roku na konsoli Xbox One oraz komputerach PC wyposażonych w Windows 10. Microsoft zdecydował się jednak udostępnić klucze recenzenckie znacznie wcześniej. Dzięki temu w sieci wylądowało już kilkadziesiąt opinii o grze.

Serwis Metacritic zebrał już 49 recenzji State of Decay 2 w wersji na Xbox One oraz 14 recenzji, które powstały w oparciu o komputerową edycję gry. W przypadku konsoli, średnia ze wszystkich ocen wynosi 68/100, a jeśli chodzi o pecety, tutaj mamy niewiele wyższą średnią – 69/100.

Nie jest źle, lecz do ideału trochę zabrakło. Zacznijmy jednak od pozytywnych aspektów gry, o których wspominają recenzje State of Decay 2. Gra jest chwalona przede wszystkim za niezły klimacik i duży świat, znacznie większy niż w poprzedniku. Lokacja nie jest przy tym pusta i oferuje sporo aktywności. Dochodzi do tego satysfakcjonująca walka i – jak pisze serwis IGN – strach przed permanentną śmiercią bohatera.

Sielankę psuje powtarzalność i błędy techniczne. Misje fabularne nie grzeszą oryginalnością, a bugi potrafią zirytować – samochody blokujące się na elementach otoczenia to jeden z przykładów. Dochodzi do tego niezbyt duże zróżnicowanie terenu, problemy z optymalizacją.

W grze State of Decay 2 Twoja baza to nie tylko miejsce na nocleg dla ocalałych. To Twoja świątynia zapewniająca ochronę przed bezwzględnymi zombie grasującymi po ulicach. To punkt dowodzenia, w którym przygotowywane są najlepsze strategie. I najważniejsze – to miejsce, które możesz nieustannie zmieniać i usprawniać zgodnie z własnym upodobaniem, by zapewnić sobie przetrwanie w niebezpiecznych czasach. Niewielka miejscowość w Ameryce, rok temu. Umarli powstali z grobów, a cywilizacja upadła. Nawet wojsko nie było w stanie zatrzymać zombie. Ludzkość jest na skraju zagłady. Musisz zebrać tych, którym udało się przetrwać, stworzyć społeczność, ocalić pozostałości cywilizacji i przetrwać w ekstremalnych warunkach. W State of Decay 2 dodano również najbardziej oczekiwaną przez społecznośc graczy funkcję rozgrywki pomiędzy platformami Xbox One i Windows 10. Wybudujesz strażnicę czy stworzysz ogród? Szpital czy może warsztat? Jak zorganizujesz ten niewielki skrawek cywilizacji wyszarpnięty z apokaliptycznego chaosu? Jak długo uda Ci się przetrwać?

  • Platformy: PC, PS4
  • Data premiery: 22 maja
  • Producent: Undead Labs
  • Wydawca: Microsoft

Na drugiej stronie oczekiwana gra na PS4.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%