CD Projekt odsuwa się od CDP.pl

SalesTube Xbox One S – Rectangle w treści

CD Projekt nie będzie już zarządzać firmą. Kontrolę nad Cdp.pl przejmują wieloletni pracownicy. Skąd taka decyzja?

Notowany na warszawskiej giełdzie CD Projekt, sprzedał pakiet kontrolny swojej lokalnej spółki dystrybucyjnej. W efekcie przeprowadzonej transakcji, udział CD Projekt w cdp.pl zmniejszył się do 8,29 procent.

Jak wcześniej wielokrotnie podkreślaliśmy strategia CD Projekt koncentruje się na działaniach o zasięgu globalnym – produkcji gier oraz cyfrowej dystrybucji realizowanej przez GOG.com. Cdp.pl od lat skupia się na rynku lokalnym, tutaj ma rozpoznawalną markę i realizuje własne cele strategiczne – komentuje Adam Kiciński, prezes CD Projekt SA.

Już wcześniej CD Projekt zmniejszał swoje zaangażowanie kapitałowe w cdp.pl i tak od maja posiadał już tylko 50,2 procent udziałów. Kontrolę nad Cdp.pl przejęli jej wieloletni pracownicy, a zarazem obecni członkowie zarządu odpowiedzialni za odświeżenie strategii biznesowej.

Co ciekawe, to jeszcze nie koniec zmniejszania zaangażowania CD Projektu w Cdp.pl. W momencie, kiedy Cdp.pl osiągnie stosowne wyniki finansowe, CD Projekt jeszcze bardziej uniezależni od siebie projekt – tak już oficjalnie zapowiedziała spółka. Chociaż zgodnie z porozumieniem, obie firmy zamierzają kontynuować długofalową współpracę.

Dla przypomnienia dodamy, że Cdp.pl odpowiada m.in. za krajową dystrybucję polskich wersji gier Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon, a także szeregu wiedźmińskich produktów towarzyszących.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

3 Shares
Share3
+1
Tweet