Nowy exclusive Xboksa to RPG akcji z Wu-Tang Clan w roli głównej. Pojawiły się szczegóły

Xbox szykuje nową ekskluzywną grę RPG z Wu-Tang Clan w roli głównej
Newsy PC Xbox Series

Skoro lata 90. powracają w modzie, to może i powrócą w gamingu? Xbox ma szykować przepełnione akcją RPG z Wu-Tang Clan w roli bohaterów.

Pamiętacie te złote czasy, gdy raperzy tak ochoczo i często występowali w grach wideo? 50 Cent dostał nawet swoją własną serię dość abstrakcyjnych gier akcji. Def Jam, czyli jedna z najpopularniejszych raperskich wytwórni patronowała bijatyce Def Jam: Fight for NY. Być może wielbiciele tego typu „współpracy” mogą zacierać ręce, bo znany i wiarygodny insider donosi o nowej grze ekskluzywnej na platformy Xbox.

Xbox i Project Shaolin

Być może niektórzy z Was pamiętają, że Wu-Tang Clan debiutowało już w roli bohaterów gier wideo z dość… dzielącym społeczność skutkiem. Dla jednym bijatyka z ich udziałem była jedną z gier dzieciństwa, a dla innych dość nieudaną podróbką Thrill Kill. Niemniej zdaniem Hendersona teraz nie mamy czekać na bijatykę, a na przepełnione akcją RPG z widoku z 3. osoby.

Gra obecnie ma znajdować się w fazie alfa rozwoju. Jej założenia skupiają się przede wszystkim walce wręcz i zbieraniu lootu z pokonanych przeciwników. W grze ma pojawić się Wu-Tang Clan także w roli autorów soundtracku, lecz nie wiadomo, czy powstają nowe numery dedykowane grze. Za Project Shaolin, jak obecnie nazywać się ma gra, odpowiada założone w 2019 roku Brass Lion Entertainment.

Gracze mogą wybierać spośród czterech różnych broni, z których wszystkie mają różne i unikalne style gry (pojedyncze miecze, podwójne miecze itp.). Zrozumiałe jest, że gra zawiera ogromny katalog muzyki Wu-Tang Clan, z której większość została przerobiona przez producenta i DJ-a Just Blaze’a na potrzeby gry. Zaangażowanie Wu-Tang Clan wykracza również poza ich muzykę, ponieważ wszystkich dziewięciu członków Wu-Tang Clan jest również grywalnych i działa jako ograniczone czasowo wzmocnienie gracza, które zapewni ci ostateczne ruchy, zwiększone zdrowie i nie tylko.

– czytamy na Insider Gaming

Obiecujące nowe RPG akcji

Mocny akcent ma opierać się na połączeniu walki i muzyki, ale nie wiemy jeszcze, czy ma to być rytmiczny hack’n’slash w stylu prześwietnego Hi-Fi Rush. Gracze trafić mają do czegoś w rodzaju huba, czyli „Dzielni” (Neighborhood). Tam wymienią się przedmiotami, mogą je sprzedawać, słuchać muzyki i chwalić się ubraniami. Fabularnie tytuł skupi się na BIPOC (Czarni, Rdzenni mieszkańcy i Kolorowi) i historycznie marginalizowanych społecznościach.

Zapowiada się ciekawie, ale to nie wszystko. Project Shaolin ma oferować grafikę „w stylu anime” i kojarzoną nieco z serią filmów animowanych Spider-Man. Będzie kolorowo, dynamicznie, a do tego gra ma celowo „gubić klatki” animacji, gdy np. cios wyprowadzany jest zaledwie w 7-8 fpsach. Całość osadzono w otwartym świecie, w którym „zacierają się granice rzeczywistości”. Tom Henderson jest zdania, że tytuł może zadebiutować dopiero za nawet 2 lata.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie