Xbox Game Pass Standard, czyli nowy rodzaj abonamentu. Kiedy Microsoft doda nowe gry?

Xbox Game Pass Standard
Newsy PC Xbox Series

Microsoft postanowił wprowadzić niemałą rewolucję w swojej usłudze abonamentowej. Poza podniesionymi cenami graczy czeka też nowy wariant abonamentu nazwany Xbox Game Pass Standard. Ma w nim zabraknąć nowych gier na premierę, ale kiedy w zasadzie zostaną dodane do usługi? W sieci pojawiła się plotka przewidująca, ile przyjdzie nam poczekać na nowe pozycje w usłudze.

Nowe gry w Xbox Game Pass Standard – ile trzeba czekać?

Zmiany cen abonamentów XGP odbił się szerokim echem w branży gier wideo. Podwyżka była nieunikniona, jednak również niezapowiadana. Wielu graczy zdziwiło się na wieść o zmianach cen, a także w związku z wprowadzeniem nowego tieru usługi. Ta została oznaczona jako Standard i będzie posiadać pewne ważne ograniczenie względem wersji Ultimate.

Zdaniem jednego z leakerów, na gry po premierze w Xbox Game Pass Standard przyjdzie nam poczekać od 6 do 12 miesięcy. Tak przynajmniej uważa JezCorden, który udzielił się w wątku opublikowanym na portalu X przez @vicious696. Czasami możliwe będzie wprowadzenie “dłuższego czasu oczekiwania”. Od czego będzie zależeć lista miesięcy?

Zobacz też: Nowa gra za darmo na Steam do odebrania

Okazuje się, że choć abonament ma w nazwie Standard, to każdy przypadek nowej gry będzie rozpatrywany indywidualnie. Nie wiemy jednak, jakie konkretnie parametry będą brane pod uwagę, ani w jaki sposób Microsoft będzie określał, czy na daną grę poczekamy 6 miesięcy, rok czy nawet dłużej. Ano właśnie, niektóre gry będą dodawane później, niż po 12 miesiącach. Cóż, w tym wariancie nie będzie ogrywania gier na premierę.

Źródło: Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie