Wyjątkowo dobrze przyjęta pozycja debiutuje w Xbox Game Pass. Żal nie skorzystać

Xbox Game Pass znów do kupienia za 4 zł. Promocja wróciła
Newsy Xbox Series XOne

Mamy świetną wiadomość dla posiadaczy subskrypcji Xbox Game Pass. Otóż okazuje się, że już teraz mogą oni cieszyć się Guilty Gear Strive.

Jeżeli nie jesteście fanami bijatyk, może te wieści nie będą Was aż tak radować. Trzeba jednak zaznaczyć, że Guilty Gear Strive zostało świetnie przyjęte przez graczy i krytyków przy okazji debiutu na PlayStation 4, 5 i PC. Teraz grą cieszyć się mogą posiadacze Xboksów. Ci, którzy korzystają z abonamentu Xbox Game Pass, mogą cieszyć się w zasadzie podwójnie. Tytuł już teraz trafił do katalogu usługi.

Trochę trzeba było czekać, ale powstający przez wiele lat tytuł od Arc System Works w końcu trafił na Xboksy. Jest to kolejna gra z popularnej i dość długiej serii bijatyk. Przy okazji jej premiery twórcy chwalili się jeszcze ulepszoną oprawą wizualną, czyli charakterystycznym połączeniem 2D i 3D. Nawet jeżeli nie jesteście fanami bijatyk, być może zachęci Was fakt, iż tytuł ten spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem krytyków.

W serwisie OpenCritic gra może pochwalić się średnią na poziomie 86. Najnowszą część serii Guilty Gear poleca aż 97% krytyków. Na Metacriticu jest podobnie – w wydaniu na PS5 mowa o średniej na poziomie 87/100. Fani również docenili tę pozycję, wystawiając jej w zdecydowanej większości wysokie noty. Zastanawiam się tylko… czy tytuł ten może przekonać do siebie graczy, którzy do tej pory nie byli zaznajomieni z serią?

Guilty Gear Strive dostępne jest już teraz, tj. od 7 marca 2023 roku, na Xbox One, Series X i S oraz za pośrednictwem chmury.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie