Polska mroczna gra od dzisiaj w Xbox Game Pass

Xbox Game Pass dostanie potężny zestaw 13 nowych gier
Newsy

W Xbox Game Pass lądują nowe gry, w tym tytuł, za który odpowiada polskie studio z Krakowa. Szykuj się na przygodę inspirowaną koszmarami rodem z Lovecrafta.

Posiadacze abonamentu Xbox Game Pass “przytulą” dzisiaj kolejne tytuły do swojej biblioteki. Dwie nowości można już pobierać, trzecia zostanie udostępniona dzisiaj o godz. 18:00.

Co nowego w Xbox Game Pass w maju?

Pierwszym nowym tytułem w usłudze Microsoftu jest bijatyka BlazBlue: Cross Tag Battle Special Edition. To klasyczna “nawalanka” 2.5D, więc pomimo trójwymiarowych lokacji walka toczona jest w dwóch wymiarach. Jest niezwykle dynamicznie, a zabawę uatrakcyjnia system Tag. Polega on na wyborze dwóch zawodników przed walką i zmianie postaci już podczas samej potyczki.

Drugi tytuł w XGP to turowa gra z gatunku RPG – Cassette Beasts. Jest dosyć standardowo, czyli mamy świat fantasy, potwory do ubijania i bohatera, który musi odnaleźć drogę do domu. To, co zachęca do ogrania tytułu, to duży otwarty świat oraz pomysł z nagrywaniem potworów na kasety magnetofonowe. W ten sposób można wykorzystać ich moc. Nie tylko w walce, lecz również przy zagadkach i dostępie do kolejnych obszarów na mapie.

No i na koniec akcent polski, czyli gra The Last Case of Benedict Fox od krakowskiego studia Plot Twist. Premiera gry dzisiaj (27 kwietnia), więc zostanie ona udostępniona w XGP dopiero o godz. 18:00. Tak prezentuje się mroczny zarys fabuły:

Wkrocz w otchłań zanikających wspomnień jako Benedict Fox, samozwańczy detektyw związany ze swym demonicznym towarzyszem. Korzystaj z tej bezbożnej więzi, aby wkraczać w umysły niedawno zmarłych ludzi, poszukując wskazówek w sprawie związanej z ogromną, rozpadającą się rezydencją, będącą miejscem makabrycznego morderstwa młodej pary i zniknięcia ich dziecka. Wejdź w mroczny i pociągający świat, pełen tajemniczych organizacji, zakazanych rytuałów oraz wyrachowanych zbrodni dzięki tajemnej przygodzie, przeniesionej na ekran w iście fascynującym Burtonowskim stylu.

Zerknijcie na zwiastuny wszystkich nowych gier w XGP:

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie