Nowa gra-niespodzianka w Xbox Game Pass. Tak Microsoft świętuje początek nowego roku

Xbox Game Pass z nową grą-niespodzianką na początek nowego roku
Newsy PC Xbox Series XOne

Xbox Game Pass oferuje subskrybentom dostęp do nowej gry-niespodzianki. Nie ma mowy o żadnym hicie, ale to bardzo miły dodatek dla graczy.

Microsoft nadal milczy w kwestii nowych gier, które niedługo powinny trafić do ich flagowej usługi. Xbox Game Pass stale się rozwija, a gracze mogą liczyć na kolejne warte uwagi indyki, niskobudżetowe produkcje oraz największe tytuły AAA. Jakie z tych gier w ogóle trafią do oferty XGP? Tego nadal nie wiemy, ale wiemy za to, że gracze już teraz mogą cieszyć się grą, która wcześniej nie była zapowiadana.

Można na to patrzeć jako na swoistą celebrację początku nowego roku. Jest to bowiem pierwsza nowość w ofercie Xbox Game Pass w 2024 roku. Teoretycznie brzmi więc jak coś dużego, ale nic bardziej mylnego. Close to the Sun jest bardzo udaną i ciekawą przygodówką, lecz daleko jej do bestsellerów z list sprzedażowych.

Niemniej użytkownicy XGP mogą już teraz pobierać grę na PC, konsole Xbox lub też streamować ją za pomocą chmury. Studio Storm in a Teacup może nie wydało Close to the Sun z myślą o zdobyciu jak największej ilości odbiorców, ale to nadal bardzo dobra przygoda, kojarzącą się estetyką z BioShockiem. Jest steampunkowo, jest klaustrofobicznie, bywa nieco straszno, a z pewnością tajemniczo. Fani zagadek, ciekawej fabuły i niezłych przygód powinni zainteresować się tą nowością.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie