Xbox wydaje miliardy na Game Pass. Phil Spencer podzielił się zaskakującymi liczbami

Xbox
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Ile kosztuje Xbox Game Pass? Dla gracza to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie jednak Microsoft ponosi inne koszta. Phil Spencer w ostatnim wywiadzie wyjawił, ile firma wydaje na usługę w skali roku. Kwota powala, jest naprawdę potężna!

Cena Xbox Game Pass zwala z nóg

Abonament od Microsoftu jest dostępny na PC i konsolach Xbox. To świetna opcja dla graczy na otrzymanie dostępu do wielu, często nowych lub po prostu ciekawych gier. Czy warto opłacać go każdego miesiąca? Z pewnością, bo biblioteka tytułów cały czas się rozrasta. Wielu z nas wprost nie wyobraża sobie korzystania z konsoli bez tej subskrypcji, a w przypadku choćby Xbox Series S jest ona niemalże konieczna.

Dla graczy koszt jest niewielki, czasem da się nawet wyrwać jakąś promocję. A co na to Microsoft? Okazuje się, że firma wydaje na usługę aż miliard dolarów rocznie. Nie jest to informacja zmyślona, albowiem taką liczbę podał w ostatnim wywiadzie Phil Spencer.

Włożyliśmy w rynek mnóstwo pieniędzy, ponad miliard dolarów rocznie na wspieranie gier innych firm dostępnych w ramach usługi Game Pass. Game Pass to jedna z rzeczy, które, jak wiecie, zbudowaliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat i nadal się rozwijamy. Jest na PC, jest w chmurze. To ważna część tożsamości naszych konsol. I myślę, że tak pozostanie. Będziemy nadal szukać przyszłych sposobów wprowadzania innowacji w naszym portfolio gier i na naszej platformie.

Phil Spencer dla Windows Central

Kasa jest ogromna, ale nie są to pieniądze wyrzucone w próżnię. Marka Xbox rozwija się szybciej niż np. w czasach edycji One. Ostatnie miesiące są dla Microsoftu raczej udane. Mają na końcu m.in. przejęcie Activision, czy wiele sprzedanych konsol. Czy też subskrybujecie Game Pass na PC lub konsoli?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie