Polowanie na czarownice w XVII wieku na Unreal Engine 5. Nowa gra łączy horror i soulslike w jedno

Witches of the New World łączy horror i soulslike. Mamy zwiastun
Newsy PC PS5 Xbox Series

Witches of the New World ma być głęboko zakorzenione w realiach XVII-wiecznych legend i podań dotyczących czarownic. Mamy zwiastun gry.

Horizontal Entertainment to nowe studio, w którego skład wchodzą weterani m.in. z Ubisoft czy Gameloft. Jest to niewielki zespół deweloperów, którym marzy się wydawać nieco tańsze i mniejsze w skali gry, ale za to przekonujące do siebie rozgrywką i klimatem. Pracują oni obecnie nad dwiema pozycjami. Jedną z nich jest produkcja traktująca o Mafii w latach 70. XX wieku, w której gracze wcielą się w agenta FBI pod przykrywką. Drugą to właśnie zaprezentowane Witches of the New World.

Witches of the New World zapowiedziane

Jednym z głównym celów deweloperów jest wierne zaprezentowanie tamtejszych realiów. Obiecują, że dołożyli wszelkich starań pod kątem znalezienia najważniejszych informacji i odtworzeniu tego wszystkiego w grze. Ta jednak nie będzie w pełni realistyczną przygodą, bo możemy spodziewać się mocnego zaakcentowania elementów nadnaturalnych. Gracze wcielą się w łowcę czarownic Jedediah Hopkinsa, który zostaje wysłany do miasta Salem w celu zbadania kolejnych pogłosek o mrocznej sile zagrażającej miastu. Tytuł skupia się na pokłosiu polowań na czarownice, a gracze będą prowadzić własne śledztwo, które ma wskazać, czy był to tylko fanatyzm, czy faktyczna forma obrony.

Wychodzi na to, że jednak to drugie – tak przynajmniej wskazuje zwiastun. Na materiale nie zabrakło mrocznych stworzeń i ciężkiego klimatu. Gra została oparta na Unreal Engine 5, choć… nie widać tego za dobrze. Lokacje wyglądają nieźle, ale postacie pozostawiają wiele do życzenia. Mam też niepokojące wrażenie, że elementy “faktycznej” rozgrywki to jedynie CGI, ale mogę się mylić. Niemniej – sam pomysł brzmi naprawdę intrygująco.

Gra ma łączyć ze sobą poziom trudności i system walki znany z różnych soulslikeów z survival horrorem pełną gębą. Jest więc mroczniej nawet niż w przypadku intrygującego Lies of P. Co wyjdzie z Witches of the New World? Tego nie wiem, ale ostrożnie czekam. Tytuł niestety nie ma na razie planowanej daty wydania, możliwych platform ani nawet karty na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: