Serca fanów Wiedźmina zabiją szybciej. CD Projekt RED publikuje kapitalny filmik, a gra za darmo

Wiedźmin
Newsy PC

To już dzisiaj! CD Projekt RED postanawia uczcić ważny dzień sentymentalnym filmikiem, który wprowadzi w nostalgiczny nastrój fanów marki Wiedźmin.

Pamiętasz, co działo się 26 października 2007 roku? Minęło dokładnie 16 lat, kiedy to wielu graczy biegło do sklepów po pudełkowe wydanie pierwszej gry z serii Wiedźmin. Przed tym, wielu z nas musiało zmodernizować swojego PC-ta. A to dokupić pamięci RAM, wymienić grafikę lub podkręcić procesor. Sam moment umieszczenia płyty z grą w czytniku CD był magiczny i pamiętam to tak dokładnie, jakbym przeżył to wczoraj.

Wiedźmin niech nam żyje 100 lat!

Trudno uwierzyć, że od tego czasu opłynęło już tyle lat. CD Projekt RED świętuje 16-lecie premiery pierwszego Wieśka kapitalnym filmikiem.

POV: Jest rok 2007 i po raz pierwszy uruchamiasz Wiedźmina. 🐺⚔️

Pierwsza gra z trylogii Wiedźmin trafiła na półki dokładnie 16 lat temu!

Czy pamiętasz ten dzień?

CD Projekt RED

Choć obecnie pierwsza część gry może wydawać się przedpotopowa, nadal jest bardzo grywalna i warto w nią zagrać choćby dla samej fabuły. A co ciekawe, wciąż możesz zdobyć Wiedźmin – Edycja Rozszerzona (Enhanced Edition) za darmo na GOG. Wystarczy zapisać się do newslettera na stronie platformy, przechodząc pod ten adres. Taka edycja jest o wiele lepsza od premierowego wydania. Została wzbogacona o liczne poprawki animacji, stabilności czy SI przeciwników podczas gry w kości. Skrócono w niej również czasy ładowania.

Przypominam na koniec kapitalne intro wprowadzające nas w świat pierwszego Wiedźmina.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie