Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – pierwszy gameplay!

W końcu doczekaliśmy się konkretnego fragmentu rozgrywki z Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka. Zapraszamy na 20 minut z Geraltem.

Niedawno mieliśmy króciutkie urywki przy okazji ciekawego wywiadu z twórcami Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka, a teraz pełna uczta. Ekipa odpowiedzialna za mod/dodatek do Wiedźmina 2 opublikowała czysty gameplay, który trwa aż 20 minut.

Prezentujemy Wam fragment rozgrywki, którym jest pierwsze 20 minut naszej przygody. Jest to wciąż wersja alpha i sporo rzeczy może ulec zmianie, ale mniej więcej tak to będzie się prezentować w dniu premiery. Życzymy miłego oglądania i czekamy niecierpliwie na Wasze komentarze. Ścieżka dźwiękowa zawiera utwory z serii gier Wiedźmin autorstwa CD Projekt RED – informują autorzy Pożegnania.

Jeśli obawiacie się spoilerów, twórcy moda/dodatku tłumaczą, że w poniższym fragmencie znajdziemy ich bardzo mało, tylko drobne eastereggi i jeden większy w końcówce, który już był dosyć dawno ujawniony.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka na miarę Serc z Kamienia

Autorzy ostatniej przygody Geralta przekazują również za pośrednictwem Facebooka, że czas gry Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka będzie naprawdę przyzwoity. Jeszcze we wrześniu zeszłego roku twórcy przewidywali, że przejście wszystkiego zajmie nam spokojnie 5 godzin, a może więcej. Teraz dano nam do zrozumienia, że otrzymamy naprawdę duży kawał rozgrywki. Zakładamy, że zbliżymy się czasowo do Serc z Kamienia – czytamy na Facebooku.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – data premiery i dubbing

Nadal czekamy na choćby przybliżoną datę premiery Pożegnania Białego Wilka. Poniższy materiał jeszcze bardziej rozgrzewa nasze serca. Przy okazji poniższego filmiku ponownie wyskoczył temat dubbingu, którego w modzie/dodatku nie uświadczymy. Autorzy projektu jeszcze raz przypominają, że nie mają funduszy na tak kosztowny zabieg, jakim jest profesjonalne podłożenie głosów pod bohaterów. Temat wygląda tutaj na zamknięty.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – gameplay

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka ładniejszy niż Wiedźmin 2

Przypominamy, że choć Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka przedstawia historię, która wydarzy się po Wiedźminie 3 wraz z wszystkimi dodatkami, to jest tworzony na silniku Wiedźmina 2. Powód jest prosty – trzecia część nie posiada odpowiednich narzędzi modderskich by tworzyć własne lokacje i zadania.

Możemy jednak spodziewać w Pożegnaniu Białego Wilka lepszych doznać wizualnych niż w podstawowym Wiedźminie 2. Na pytanie fana “W jakim stopniu przebudowaliście podstawową grafikę Wiedźmina 2 ?” autorzy projektu odpowiadają: W dużym stopniu, z Wiedźmina 2 zostało bardzo niewiele.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka będzie modem do Wiedźmina 2, który pobierzemy za darmo. Nie liczcie też, że mod/dodatek pojawi się na konsolach. Niestety, nasza modyfikacja będzie dostępna tylko na PC. Nie mamy żadnych możliwości, żeby stworzyć naszą przygodę na konsole – podkreśla ekipa odpowiedzialna za projekt.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.