Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 z nowym patchem, który jest receptą na problemy z grafiką

CD Projekt RED wywiązuje się z obietnicy i dzisiaj możemy powitać nowy mały patch do Wiedźmina 3 na PS4 Pro. Update naprawia błędy w grafice, które pojawiły się po aktualizacji 1.61 wypuszczonej w pierwszej połowie kwietnia.

Patch 1.61 do Wiedźmina 3 nieźle namieszał na mocniejszej wersji PlayStation 4 i wielu graczy zaczęło zgłaszać problemy z grafiką w zasadzie od dnia publikacji łatki, czyli od 11 kwietnia. Chodziło przede wszystkim o krótszy dystans rysowania obiektów, jeśli graliśmy w Wiedźmina 3 na PS4 Pro w rozdzielczości 4K.

Dzisiaj problemy – zgodnie z komunikatem CD Projekt RED – należą już do przeszłości:

Hotfix dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest już dostępny na konsolach PS4 i PS4 Pro. Ta aktualizacja zwiększa odległość rysowania obiektów podczas gry w 4K na PS4 Pro i dotyczy obu wersji gry, podstawowej i Gry Roku.

Deweloperzy zaznaczają przy tym, że nowy patch dotyczy jedynie PS4 Pro i na zwykłym PlayStation 4 nie odczujemy żadnej różnicy w rozgrywce. Ten hotfix nic nie zmienia dla zwykłego PS4 – czytamy na oficjalnym profilu Wiedźmin w serwisie Facebook.

7 premier na nowy tydzień. Wybieramy najlepsze gry, które warto sprawdzić

Wiedźmin 3 na PS4 – downgrade, upgrade i test płynności, czyli jak wyglądała po patchu 1.61

Za dogłębne zbadanie sprawy wzięła się ekipa Digital Foundry, która postanowiła przetestować Wiedźmina 3 z aktualizacją 1.61 i porównać efekt z wcześniejszą wersją gry. Wyszło na to, że rzeczywiście w niektórych lokacjach grafika została poobcinana, ale w innych… wygląda lepiej. Rozdzielczość 4K to niestety krótszy dystans rysowania obiektów czy niższa jakość detali na dalszym planie.

Plusem jest natomiast lepsza płynność. Jeśli uruchomimy Wiedźmina 3 na PS4 Pro w 4K, nie będziemy mogli co prawda zobaczyć stałych 30 klatek animacji na sekundę, lecz będzie ich o 2-3 więcej niż przed aktualizacją 1.61. Natomiast w trybie 1080p stała trzydziestka fps-ów jest gwarantowana.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%