Wiedźmin 3 next-gen niczym Cyberpunk 2077. Genialna modyfikacja FPP wprowadza nową głębię

Wiedźmin 3 next-gen z genialną modyfikacją dodającą widok FPP
Newsy PC

Chcieliście zagrać w Wiedźmin 3 next-gen niczym w Skyrim czy Cyberpunku 2077? Teraz macie okazję, bo ukazała się genialna modyfikacja FPP.

Nowa wersja klasyki od CD Projekt RED ma niebawem trafić do pudełek, a moderzy nie ustają w wysiłkach, aby jeszcze bardziej ją ulepszyć. Jeden z nich zainteresował się jednak nową wersją popularnego moda do podstawowej wersji gry. Tak, teraz można grać z włączonym ray tracingiem w FPP!

Modyfikacja “Gervant First Person” w wersji dla Wiedźmin 3 next-gen właśnie się ukazała. Twórca zadbał o to, aby jak najlepiej i najbardziej realistycznie zastosować widok z pierwszej osoby w świecie Wiedźmina. Pod tym kątem raczej nie ma sensu spodziewać się czegoś nowego, a to wciąż stary, dobry “Gervant mod”, ale dostosowany do najbardziej aktualnej wersji gry. Wszystko jednak wygląda teraz o wiele lepiej.

Warto jednak zaznaczyć, że modyfikacja wciąż ma drobne bolączki. Ray tracing miejscami “psuje” cień Geralta, choć jest to dość sporadyczne. No i raz na jakiś czas możemy znaleźć się w sytuacji, w której nie będziemy mogli podnieść przedmiotu, ale wystarczy wtedy “wycofać” się do TPP, co jest możliwe za pomocą jednego tylko przycisku na klawiaturze. Niestety, mod nie działa z Ciri, więc jej sekcje przejdziemy wyłącznie w TPP.

Jeżeli interesuje Was powrót do świata wiedźmina w konwencji FPP – w tym miejscu znajdzie mod do pobrania.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie