Wiedźmin 3 już z „polskimi” zadaniami rynsztunku mantikory oraz żmii

Wiedźmin 4 - co czeka graczy?
Newsy PC

Nowe zadania z poszukiwaniem rynsztunków mantikory i żmii bardzo przypadły do gustu fanom gry Wiedźmin 3. Teraz mod otrzymał pełne spolszczenie.

To kolejny ciekawy mod do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, który w końcu doczekał się polskiej wersji językowej. Mowa o projekcie Viper and Manticore Gear Expanded. Co wprowadza? Nowe zadania poszukiwawcze!

Wiedźmin 3 – nowe rynsztunki “po polsku”

Modyfikacja Viper Gear Expanded ma już ponad rok na karku, ale dopiero od dzisiaj możemy korzystać z jej polskiej wersji językowej. Zadbał o nią Machemik, który podkreśla, że przetłumaczone zostały wszystkie teksty oryginalnego moda, tj. nazwy przedmiotów, schematów, zadań, zawartości notatek itp.

No właśnie, jeśli chodzi o zawartość projektu, prezentuje się ona następująco:

  • NOWE Zadanie poszukiwania w celu znalezienia mistrzowskich schematów rynsztunku mantikory w trakcie Serc z Kamienia
  • NOWY Ulepszalny do poziomu arcymistrzowskiego rynsztunek mantikory z legendarnym wyglądem Nowej Gry +
  • Zadanie poszukiwania w Velen w celu znalezienia pozostałych podstawowych schematów rynsztunku żmii: zbroi i kuszy
  • Schematy do ulepszenia zestawów do poziomów ulepszonego, wyśmienitego i mistrzowskiego, wraz z zadaniami poszukiwania do ich znalezienia
  • Sihill stworzony przez Zost zastępuje jadowity stalowy miecz cechu żmii z finału Serc z Kamienia.

Warto też podkreślić, że mod posiada kompatybilność z wersją 1.32 oraz 4.00+ Wiedźmina 3. Można się przy nim bawić również rozpoczynając tryb Nowa Gra +.

Jak zacząć nowe zadania w Wiedźminie 3?

Mamy dwa nowe zadania i żeby je rozpocząć, należy wykonać odpowiednią czynność:

  1. Zadanie mantikory rozpoczniemy, zdobywając jeden ze schematów. Ukryto je w elfich ruinach na wschód od wsi Heddel oraz w warowni nad Smoczą Doliną. Innym sposobem jest kupno schematu od hrabiny Mignole podczas zadania “Sezamie, otwórz się!” lub od zbrojmistrza w Toussaint.
  2. Zadanie żmii zaczniemy od przeczytania dowolnej mapy lub znalezienia jednego ze schematów. Należy się po nie udać na cmentarz we wsi Zalipie lub do Dworku Utracjuszy. Zadania na ulepszenia zaczynają się natomiast przez przeczytanie odpowiedniej mapy. Te znajdziesz u kupca bądź kowala w Rudniku. Mapę ma również kupiec we wsi Zalipie oraz Hattori w Novigradzie.

Jak zainstalować mod do Wiedźmina 3?

Żeby uruchomić moda po polsku, należy najpierw zainstalować jego oryginalną wersję dostępną pod tym adresem. Następnie pobieramy plik ze spolszczeniem z tego miejsca. Następnie przenosimy zawartość pliku zip do folderu z grą. Podmieniamy plik pl.w3strings (w folderze DLC\dlcViperManticoreExpansion\content).

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie