Tęsknicie za Undead Nightmare? Nowy western z zombie wypełni tę lukę

Western Rye to horror z zombie, który wypełni lukę po Undead Nightmare
Newsy PC

Wygląda zadziwiająco solidnie, choć nietrudno nie dojrzeć tu niedoskonałości. Czy Western Rye wypełni lukę po RDR Undead Nightmare?

Jezeli lubujecie się w estetyce Weird West, a Undead Nightmare Waszym zdaniem zasłużyło na całą serię, z kolei filmy pokroju Bone Tomahawk jecie na śniadanie – mam coś dla Was. Albo i nie, wszystko zależy od tego, jak bardzo dopracowanej pozycji oczekujecie. Western Rye znajduje się we wczesnej fazie prac, więc można sądzić, że zbliżając się debiutu, tytuł zostanie zdecydowanie bardziej dopracowany. Mimo wszystko jest klimatycznie i pomysłowo.

Western Rye, czyli Undead Nightmare po nowemu

Debiutanckie dzieło Nixalon Studios ma być tym, czym mogłoby być Undead Nightmare, gdyby tylko kontynuację stworzyli twórcy The Forest. Western Rye ma więc oferować nie tylko “oszałamiającą grafikę, wciągającą rozgrywkę i epicką historię”, ale też sporo elementów zapożyczonych z gatunku survivali. Dość powiedzieć, że wybudujemy dom i będziemy musieli zwracać szczególną uwagę na nasze zasoby oraz potrzeby.

Witamy w surowym i bezprawnym świecie Dzikiego Zachodu, gdzie tajemnicza gorączka zwana “gorączką żyta” zmieniła niegdyś dumną granicę w bezprawne pustkowie. W tym świecie jedynym prawem jest przetrwanie, a ty musisz być twardy, sprytny i zabójczy, jeśli chcesz przeżyć.

– czytamy w opisie gry na Steam

Trzeba przyznać, że sama koncepcja jest całkiem ciekawa, a do tego twórcy obiecują bogate lore. No i nie zapominajmy o obowiązkowej “całkowitej wolności”. Możemy bowiem zostać rewolwerowcem, drwalem, poszukiwaczem złota, zwykłym mieszczaninem i ponoć wszystkim, co nam się żywnie podoba.

Odsuwając jednak marketingowe zabiegi na bok – przedstawione materiały wyglądają ciekawie, ale zdecydowanie nie przypominają gry AAA ani nawet AA. Pozycja średnio broni się grafiką czy animacją, a nawet na trailerze można zauważyć parę błędów. Jest to jednak wczesna wersja, więc być może do debiutu ulegnie to poprawie. Premiera gry w Early Access na Steam już 7 sierpnia 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: