Zakończono prace na planie serialu The Walking Dead. Ostatni klaps po 12 latach

Daryl w The Walking Dead
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale Uniwersum

Nawet 12-letnia przygoda musi się wreszcie zakończyć. Wczoraj ostatecznie zakończyły się prace na planie The Walking Dead.

Ekipa kręcąca popularny serial poinformowała o tym oficjalnie w mediach społecznościowych. Ukończono bowiem kręcenie finału 11. sezonu:

Aż trudno w to uwierzyć, ale produkcja rzeczywiście rozpoczęła się już 12 lat temu. Pierwszy sezon zadebiutował w AMC w 2010 roku i z miejsca zdobył ogromne uznanie. Na przedłużenie serialu nie musieliśmy zatem czekać zbyt długo. Kolejne odsłony wychodziły co roku aż do teraz – obecnie możemy śledzić ostatni już sezon serialu.

Zdjęcia zaprezentowane w Tweecie mogą poruszyć najwierniejszych fanów; widać tu bowiem bohaterów, których od dawna już w produkcji nie ma. Szczególnie wzruszyć może zdjęcie z początkowych sezonów, zaprezentowane w prawym górnym rogu; widać na nim jeszcze pełną grupę, której losy śledziliśmy od pierwszych odcinków.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie The Walking Dead zaprezentuje finałowe odcinki w ramach sezonu 11C. Oczywiście zakończenie głównego serialu nie oznacza końca całego uniwersum. Do trwających już spin-offów mają bowiem dołączyć kolejne produkcje, w tym m.in. tytuł poświęcony Maggie i Neganowi.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie