Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Darmowy Valorant jak CS:GO przyszłości, od twórców LoL. Premiera, wymagania, gameplay

Studio Riot Games przedstawia swoją nową grę – to sieciowa strzelanka Valorant, która będzie dystrybuowana w modelu free-to-play. Zapraszamy na szczegóły i pokaz rozgrywki.

Znane z League of Legends studio Riot Gamesw końcu jest gotowe mówić otwarcie o swoim nowym dziele, dotychczas ukrywanym pod nazwą Projekt A. Deweloper zapowiedział kolejną grę, która – podobnie jak LoL – będzie rozprowadzana za darmo.

Valorant trochę jak CS:GO

Oglądając poniższy gameplay można mieć pewne skojarzenia z CS:GO, lecz w odróżnieniu od tradycyjnych broni w tytule od Valve, tutaj otrzymamy również futurystyczny oręż. Filmik pokazuje pełny meczyk pomiędzy dwiema pięcioosobowymi drużynami, gdzie jedna podkłada bombę, druga musi ją rozbroić. Tak samo jak w Counter-Strike: Global Offensive, starcie rozpoczynamy od kupowania broni.

Strzelanie w Valorant wygląda całkiem przyjemnie, a oprócz prucia do przeciwników z różnych karabinów, mamy broń krótką, snajperki, noże i coś, co najbardziej odróżnia opisywany tytuł od CS:GO – umiejętności. Są futurystyczne łuki, zasłony (przez które widzimy pozycję wroga) i inne bajery rodem z science fiction. Jednocześnie nie odnosimy wrażenia, by gameplay przesadnie skupiał się na elemencie futurystycznym, choć zapewne umiejętnie wykorzystany będzie nie raz stanowił o zwycięstwie.

Riot Games obiecuje, że Valorant ma utrzymywać płynność 30 klatek animacji na sekundę nawet na bardzo starych komputerach. W minimalnych wymaganiach wspomniano o karcie graficznej Intel HD 3000 oraz procesorze Intel i3-370M.

Ponadto twórcy podkreślają, że już od samej premiery Valorant będą zaciekle walczyć z oszustami i zapewnią nam serwery z tickrate’em 128.

Valorant – zalecenia dotyczące specyfikacji

  • Windows 7/8/10 64 bit
  • 4GB RAM
  • 1GB VRAM

Valorant – wymagania sprzętowe minimalne (30 fps)

  • CPU: Intel i3-370M
  • GPU: Intel HD 3000

Valorant – wymagania sprzętowe rekomendowane (60 fps)

  • CPU: Intel i3-4150
  • GPU: Geforce GT 730

Valorant – wymagania sprzętowe high-end (144+ fps)

  • CPU: Intel Core i5-4460 3.2GHz
  • GPU: GTX 1050 Ti

Konkretna data premiery Valorant nie została ogłoszona, lecz deweloper zapewnia, że celuje w lato 2020 roku. Tytuł powstaje wyłącznie na PC.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się