Ubisoft z potężną umową dotyczącą Call of Duty i innych gier Activision Blizzard

Ubisoft-call-of-duty
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Firma Ubisoft ogłosiła właśnie podpisanie umowy dotyczącej wszystkich obecnych oraz przyszłych gier spod skrzydeł Activision Blizzard.

Francuska firma właśnie “zaklepała” sobie możliwość strumieniowego przesyłania gier Activision Blizzard w ramach abonamentu Ubisoft+. O podpisaniu umowy poinformowano dosłownie przed chwilą. Żeby jednak np. Call of Duty trafiło do abonamentu Francuzów, musi być spełniony jeden bardzo ważny warunek.

Ubisoft+ z Call of Duty, ale dopiero po dopięciu fuzji Microsoft – Activision Blizzard

Jak czytamy w komunikacie Francuzów, umowa wejdzie w życie po zakończeniu przejęcia firmy Activision Blizzard przez Microsoft.

Umowa obejmuje pełną listę aktualnych gier Activision Blizzard, a także wszystkie ich nowe tytuły, które zostaną wprowadzone na rynek w ciągu 15 lat po zamknięciu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Ubisoft informuje ponadto, że oprócz umieszczenia gier Activision Blizard w swoim abonamencie, będzie miał również prawo udzielana licencji na nie firmom zajmującym się grami w chmurze, dostawcom usług i producentom konsol.

Francuzi chwalą się, że dzięki pojedynczej subskrypcji Ubisoft+ Multi Access gracze wkrótce będą mogli grać w swoje ulubione gry Ubisoft i Activision Blizzard na wielu platformach, w tym na PC, konsolach Xbox i Amazon Luna, a także na platformie PlayStation za pośrednictwem Ubi+ Classics.

Warto wspomnieć, że dzisiejsza umowa to strategiczny krok w sprawie fuzji Microsoft – Activision Blizzard. Brytyjski urząd ochrony konkurencji (CMA) nie daje bowiem zielonego światła na przejęcie. Obawia się, że Microsoft zdobędzie wówczas monopol na strumieniowanie gier w chmurze. A teraz… Ubisoft również będzie miał w ofercie gry Activision Blizzard, więc nie tylko Amerykanie mogliby je proponować. Lecz czy taki argument przekona Brytyjczyków?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie